Zpravodaj družstva žen

Poslední kolo soutěže se nakonec konalo v Liberci a velmi zamotalo konečné pořadí družstev. Některá družstva přijela ke kolu s malým počtem závodnic. I nás nastoupilo pouze 16. V předešlých kolech  jsme měly maximální počet 24 atletek a i několik mimo soutěž. Nejvíce na to doplatilo družstvo Jablonce, které přijelo pouze v 8 závodnicích. 3. kolo vyhrály s převahou a ve čtvrtém byly až předposlední, tedy osmé. Tím nám velmi pomohlo k celkovému třetímu místu v soutěži. Loni jsme byly druhé a postoupily do baráže o Extraligu. Letos při jiném systému postupovalo pouze vítězné družstvo. I třetí místo v soutěži, ve které letos startovalo 9 družstev je velkým úspěchem.

Opět nejvíce bodů pro družstvo získaly Tereza a Klára Holcovy. Tereza s převahou vyhrála hod kladivem, byla třetí ve vrhu koulí, kde si vytvořila osobní rekord a v disku obsadila třetí místo. Klára vyhrála hod diskem, byla druhá ve vrhu koulí a devátá v kladivu. Výborně si vedla Adéla Žemlíčková, která vyhrála běh na 200 m a byla třetí na 100m, kde si zaběhla letošní nejlepší čas a pomohla štafetě na 4×100 m k sedmému místu. Silvie Koudelková si zaběhla na 400 m  letošní osobák a obsadila tím páté místo.  Na 400 m překážek byla sedmá a pomohla jak krátké tak dlouhé štafetě   k bodům. Zuzka Kubíčková doběhla na 800 m šestá a na 1500 m pátá.  Byla členkou B štafety na 4×400 m, která vybojovala deváté místo. Zuzka Havlínová si nejprve zaběhla na rozcvičení 100 m a pak vybojovala výborné čtvrté místo na 400 m překážek. I ona pomohla A štafetě na 4×400 m k druhému místu.  Klaudie Černá byla šestá na 400 m a pomohla k druhému místu dlouhé štafetě. Na 400 m překážek se jí nedařilo a těsně nebodovala. Sopfia Pischnotová byla šestá ve skoku dalekém a byla členkou krátké štafety.   Eliška Šíchová vybojovala sedmé místo v trojskoku a i ona běžela krátkou štafetu a štafetu B na 4×400 m. Marie Kundrátová vybojovala v běhu na 200 m desáté místo  a s A štafetou na 4×400 m vybojovala druhé místo. Jana Čapková byla v hodu kladivem osmá. Josefína Hejnicová byla dvanáctá na 1500m, pomohla k bodům B štafetě na 4×400 m . Běžela i 400 m překážek, ale doběhla na nebodovaném místě. Adéla Baumbruková byla třináctá ve skoku dalekém a i ona byla členkou B dlouhé štafety. Valentýna Wenigová vybojovala třinácté místo v hodu oštěpem. Lenka Veselá běžela 100 m a skákala dálku, Anička žemličková běžela 1500 m a ani jedna nedosáhla na bodovaná místa.

Děkuji všem atletkám, trenérům i rodičům za zodpovědný přístup k závodům. Jsem velice ráda, že vedu toto družstvo a doufám, že i příští rok mi zdraví dovolí sdílet s vámi radost z vašich výkonů.

Jindra Pluhařová