Zapoj se

Je mnoho způsobů, jak se můžete zapojit do našeho oddílu a zároveň spoustu získat.

Děti do 11 let - atletické přípravky

Projekt atletických přípravek (atletických kroužků) funguje v našem oddílu již od roku 2001 a od té doby se neustále rozrůstá. Děti z 1. až 5. třídy ZŠ se zde naučí základním atletickým dovednostem a vyzkouší si i různé atletické disciplíny. Do tréninku jsou začleněny také různé hry a soutěže. Bohatě využíváme sadu Kid’s athletics, která obsahuje atletické náčiní uzpůsobené pro tuto věkovou kategorii (pěnový oštěp, molitanové překážky apod.). Děti se účastní oddílových závodů přípravek, Jarního běhu, atletických střed a hlavně Krajského přeboru přípravek. Tréninky vedou zkušení a plně kvalifikovaní trenéři. V současnosti působí při našem oddílu šest přípravek.

Po absolvování atletické přípravky přecházejí děti do jednotlivých tréninkových skupin, kde se vybraným disciplínám věnují na vyšší úrovni. Připravujeme také projekt atletické školky.

Vedoucí trenér přípravky – Vít Linhart
E-mail: linhartvit.linhart@seznam.cz

Žáci 11 - 15 let

Atletika se svým obsahem a charakterem řadí mezi sporty, které se významně podílejí na všestranném rozvoji dětí a mládeže. Věk 11 – 15 let patří do kategorie mladšího a staršího žactva. Náplň sportovní přípravy této věkové kategorie napomáhá ke zvyšování zdatnostia všeobecné tělesné výkonnosti. V rámci tréninku se seznámíte se základy většiny atletických disciplín. Snahou trenérů je,aby vás naučili správně běhat, skočit do dálky či do výšky a házet. V jarním až podzimním období se účastníte závodů vypsaných Českým atletickým svazem pro příslušnou věkovou kategorii. Jedná se o soutěže jednotlivců i družstev. Právě v soutěžích družstev je účast každého z vás velice důležitá. Dalším cílem je najít zde i nová přátelství a dobré kamarády. K tomu slouží právě účast na závodech nebo výcvikové tábory, které pro vás oddíl pořádá o letních prázdninách.

V případě zájmu vyzkoušet něco nového, kontaktuj se na uvedené adrese a můžeš se informovat na vše potřebné. Rádi tě mezi sebou přivítáme.

Atleti 15+

Zajímáš se o atletiku? Chtěl by sis zkusit některou z atletických disciplín? Závodíš za jiný atletický oddíl a chtěl bys u nás hostovat nebo k nám přestoupit?

Můžeš si vybrat z deseti kvalifikovaných a zkušených trenérů našeho oddílu. U nás trénují jak reprezentanti a mistři republiky, tak i nadšenci, kteří sportují především kvůli radosti z pohybu, překonávání svých vlastních možností a dobré partě lidí. O výsledcích našich družstev se můžeš dozvědět v sekci Družstva.

Život v našem oddíle není jen o trénování a závodění. Pořádáme také spoustu společenských akcí, od oficiálního atletického plesu až po méně oficiální filmové večery, pokerové turnaje, oslavy silvestra a jiné akce. Pro tyto účely máme na stadionu vyhrazeny dvě místnosti s adekvátním vybavením.

Jsme výborná parta, přijď mezi nás!

Buď si vyber z tréninkových skupin nebo napiš vedoucímu trenérovi ASB.

Vedoucí trenérské rady – Libor Veselý
E-mail: squash.vespa@seznam.cz
Mobil: 605 525 249

Trenéři

Ačkoli tým našich trenérů je přiměřeně široký a stabilní, vždy mezi sebou rádi přivítáme nové tváře. Neustále rozšiřujeme nabídku atletických kroužků a tréninkových skupin, kde potřebujeme zapálené vedoucí a trenéry. Práce trenéra přípravky není nijak zvlášť časově náročná. Tréninky probíhají 1-2x týdně cca 1,5 hodiny. Zkušenosti v práci s dětmi jsou výhodou, ale v žádném případě nutností. Zájemce o trénování, kteří musí být starší 16-ti let, proškolíme a zaučíme, navíc v začátcích budou spolupracovat se zkušeným trenérem. Tato práce je částečně finančně ohodnocena (dohoda o provedení práce).

Rádi uvítáme i maminky, tatínky, babičky a dědečky mladých atletů, kteří by byli ochotni nám pomoci. Plánujeme rozšířit nabídku kroužků i na okolní města a obce (Lysá nad Labem, Kostelec nad Labem, Benátky nad Jizerou…). Potenciální trenéry z těchto míst přivítáme obzvlášť rádi.

Vedoucí trenérské rady – Libor Veselý
E-mail: squash.vespa@seznam.cz
Mobil: 605 525 249

Rozhodčí

Ročně uspořádá náš oddíl na 30 závodů od krajských přeborů až po mistrovství republiky. Průměrně je na každou akci potřeba 15 rozhodčích. To je opravdu velká porce práce i pro náš relativně široký tým pořadatelů, často musíme zvát rozhodčí z jiných oddílů, což je ale velmi nákladné. Proto se snažíme rozšířit naše řady o nové perspektivní jedince.

Práce rozhodčího není nijak časově náročná. Závody se konají ve všední dny dopoledne, odpoledne ale třeba i o víkendech. Ochotně se přizpůsobíme Vašim možnostem. Záleží jen na Vás, kolik času můžete našemu oddílu věnovat. Budeme rádi za pomoc při každém jednom závodu. Nepotřebujete žádné zvláštní znalosti či dovednosti jen nadšení pro sport. Nově příchozí rozhodčí samozřejmě proškolíme a poskytneme potřebné materiály.

V našem týmu jsou jak mladí rozhodčí, tak i starší pánové a dámy. Rádi přivítáme maminky, tatínky, prarodiče ale i ostatní sportovní nadšence, kteří by měli zájem o pořádání závodů.

Jsme jedni z nejlepších pořadatelů atletických soutěží v republice.

Přidejte se do našeho týmu!

Vedoucí rozhodčích – Mgr. Jindřiška Pluhařová
E-mail: jindriska.pluharova@seznam.cz
Mobil: 733 793 734

Ostatní spolupráce

Práce v oddílu zahrnuje i spoustu jiné práce než jen trénování a rozhodování závodů. Proto rádi mezi sebou přivítáme:

  • Fotografy
  • Kameramany
  • Zdravotníky
  • Editory webu
  • Obsluhu PC při zpracování výsledků

A kohokoli dalšího se zájmem o dění v našem klubu. Budeme rádi za jakoukoli pomoc.

Předseda ASB – Tomáš Linhart
E-mail: t.linhart@linhartsport.cz
Mobil: 603 501 088