Juniorky slaví postup na Mistrovství Čech!

27.8.2023 se ve Vlašimi uskutečnilo 3. kolo Krajského přeboru družstev juniorů a juniorek. Počasí nebylo sportu vůbec příznivé. Netvářilo se na to, že byl ještě stále srpen, ale spíše si hrálo na deštivý listopad. I ve ztížených podmínkách kvůli počasí a menšímu počtu závodnic se juniorky se závody popraly. Obsadily 3. místo za kladenskými a kolínskými juniorkami, což jim po ovládnutí prvních dvou kol s přehledem stačilo na postup. Spolupráce s atletikou z Líbeznice se ukázala jako velmi přínosná a barvy Houšťky se opět ukáží v bojí na Mistrovství Čech družstev.

Nejlépe bodující závodnicí hájící barvy Staré Boleslavi se stala Klaudie Černá, jež obsadila 2.místo na trati 400 m, 3. místo na trati 200 m a 5. místo ve finále na 100 m.

Adéla Žemličková ovládla nejkratší sprint a přidala 2. místo v běhu na 200 m.

Nový osobní rekord 15,92 s a 2. místo k tomu připsala Josefína Hejnicová v běhu na 100 m př. Shodně 2. místo obsadila také na dlouhých překážkách.

Další dvě 2. místa přidala Zuzana Kubíčková na trati 800 a 1500 m.

Zuzana Havlínová si odskočila na kratší tratě než je u ní zvykem. Stala se první juniorkou na trati 400 m v čase 60,45 s. Na poloviční trati 200 m bezkonkurenčně ovládla 2. běh a obsadila dělené 4. místo celkově.

Svůj oštěp poslala Valerie Němcová do vzdálenosti 20,59 m a brala 3. místo. Dále přidala 4. místo v běhu na 1500 m.

Adéla Zahrádková v hodu diskem získala 9 bodů a ve vrhu koulí 5 bodů.

V trojskok si Eliška Šichová doskákala pro 3. místo. V dálce skončila na 6. místě.

Na stejné kombinaci disciplín jako Eliška se představila také Nicole Vilímová. Obsadila 4. a 5.místo, což znamenalo 13 bodů pro tým.

Sprinterský dvojboj si dala Zora Škoplová. 100 m doběhla na 4.místě a 200 m na 5. místě.

Jedinou staroboleslavskou atletkou na startu 3000 m byla Anna Žemličková, která si doběhla pro 3. místo. Přidala také 3 body z běhu na 200 m.

Třetí boleslavskou dálkařkou byla Ema Tvrdá, jež brala 4 body.

Mistrovství Čech družstev se uskuteční 9.9.2023 v Pardubicích. Věříme, že posílení juniorského družstva o mladší kategorie bude přínosné a že Houštecké závodnice, pod skvělým vedením ze strany trenérů, dají do závodu vše a poperou se o co nejlepší umístění. Přejeme mnoho štěstí!