Po 6 letech znovu na Mistrovství Čech!

Houštecké juniorky ovládly středočeskou skupinu B a po 6 letech opět postoupily na Mistrovství Čech družstev, které hostily, stejně jako v roce 2017, Pardubice. Skvělé vedení ze strany trenérů bylo vidět nejen během závodů, ale i po nich. Juniorky byly zklamané, že za svůj famózní výkon ve skupině nedostaly medaile. Avšak díky kiosku U Zahrádků, který je nově otevřen na našem domácím stadionu, dostaly juniorky sladké zlaté medaile!

Taktická spolupráce s Líbeznickým atletickým oddílem se ukázala jako velmi přínosná. Juniorky si v nabité konkurenci vedly skvěle. Oproti roku 2017 si polepšily a vybojovaly úžasné 5. místo!

Nejvíce bodů z houšteckých děvčat nasbírala Adéla Žemličková. Adéla ovládla nejkratší sprint 100 m a doběhla těsně na 2. místě na dvojnásobné trati.
Třetí skončila Zuzana Havlínová jak na trati 800 m, tak i na trati 400 m př.

Na osmistovce brala body také Zuzana Kubíčková. Zuzka si dala v Pardubicích premiéru na 3000 m př., kde doběhla na 3. místě. Celkově brala Zuzka za obě disciplíny 17 bodů.

Sice obě Houštecké vrhačky byly oslabené nemocí, ale přesto předvedly vynikající výkony. Adéla Zahrádková se představila hned na třech disciplínách – v disku, oštěpu a kouli. Celkem Adéla přispěla 14 body. Kombinaci disciplín, kladivo a disk, měla Klára Kobková. Klára si v kladivu hodila nejlepší osobní výkon a brala 6 bodů pro tým. O bod více brala v disku.

K bodovému zisku týmu přispěla také Alena Raichlová, která doběhla 3. na 1500 m. Josefína Hejnicová skočila na 6. místě na 1500 m a obsadila 3. místo v běhu na 400 m př.

Klaudie Černá brala bramborové umístění v běhu na 400 m.

8 bodů přidala Eliška Šichová v trojskoku.

V závodě na 3 000 m byla nejrychlejší staroboleslavskou závodnicí Kristýna Mňuková, jež finišovala na 6. místě. Hned za ní doběhla druhá vytrvalkyně v boleslavských barvách Anna Žemličková.

Zástupkyní Houšťky ve skoku vysokém byla Tereza Faltýnková. Tereza přispěla svému oddílu 5 body.

Třetí naší juniorkou na startu 1500 m byla Valerie Němcová, která získala 4 body za 9.místo v závodě.

Za zmínku určitě stojí také štafety 4×100 m. Houštka postavila dvě krátké štafety. Štafeta A ve složení Škopková, Vilímová, Klabzubová a Žemličková obsadila 6.místo a brala tak 5 bodů. Štafeta B ve složení Tvrdá, Kubíčková, Šimůnková a Faltýnková byla poslední bodující štafetou.

Nesmíme zapomenout ani na štafety 4×400 m, které měla Stará Boleslav na startu tři. Štafeta A (Černá, Havlínová, Kubíčková a Hejnicová) brala nepopulární 4. místo. Štafeta B (Hradská, Šimůnková, Raichlová a Raichlová) ovládla druhý běh a skončila celkově na 8. místě. Houštecká štafeta C (Šichová, Žemličková, Mňuková a Němcová) byla bohužel první nebodující štafetou.

Atletika Stará Boleslav získala celkem neuvěřitelných 167 bodů, což juniorkám stačilo na 5.místo v soutěži.

Všem zúčastněným juniorkám i jejich trenérům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho oddílu. Přejeme hodně štěstí v přípravě na nadcházející sezónu a těšíme se na výkony, které přenese. Doufáme, že do příští sezóny vstoupíte s ještě větším zápalem a motivací. Budeme držet palce!

Více fotografií zde: https://photos.app.goo.gl/92nxNkT1fuy41Twj6