Zlatá tretra 2023

Mítink Zlatá tretra, pořádaný v Ostravě, každoročně navštěvují atletické hvězdy z Česka i z celého světa. Výjimkou nebyl ani 62. ročník tohoto zlatého mítinku, který proběhl v úterý 27.6. 2023. Na ostravský stadion si pro dobré výkony přijeli také atleti ze Staré Boleslavi. Dvojí zastoupení oddílových barev jsme měli v národním programu mítinku na hladké čtvrtce.

Jako první se na start postavila Bára Veselá. Zaběhla si zde na 400 metrové trati svůj nejlepší letošní čas, když těsně pokořila hranici 55 s. Výsledným časem 54,95 s doběhla na druhém místě za Nikolou Bendovou (53,69 s).

V mužském startovním poli, na stejně dlouhé trati, bojoval s časem také Jan Tesař. Honza totiž tentokrát v závodě neměl jediného pokořitele, a tak byla jeho největším soupeřem časomíra. Cílem proběhl ve skvělém čase 46,20 s. V mezinárodním programu Zlaté tretry, se za světovou konkurencí vyvezli v kvalitních časech také Patrik Šorm (46,15 s) a Pavel Maslák (45,81 s) , kteří si tímto závodem také zlepšili svá osobní maxima. Honza je tedy nyní v průběžných republikových tabulkách na pátém místě. Přejeme Honzovi, aby i v příštích závodech výkonnost stoupala a čísla na časomíře klesala.