Nadějná houštecká mládež

Ostravský atletický stadion pořádal první prázdninový víkend (1. – 2. 7. 2023) Mistrovství České republiky do 22 let. Měli jsme zde trojí houštecké zastoupení.

Klára Holcová byla jedinou závodnicí, která ročníkově spadá do této kategorie. Klára v sobotu házela diskem, kde obsadila 12. místo s výkonem 39,05 m. V neděli jsme jí viděli v koulařském sektoru. Klára sice zaznamenala dost křížků, ale svým nejdelší měřený pokusem, kdy poslala kouli k hranici 13 m (12,87 m), skončila na nádherném 5. místě.

Teprve šestnáctiletý Adam Podolák se mezi starší konkurencí neztratil. Ve skoku o tyči nejen, že přeskákal všechny své soutěžící vrstevníky, se kterými se utkal na gigantu, ale také vylepšil své osobní maximum, když zdolal na první pokus laťku ve výši 465 cm. Obsadil úžasné 5. místo.

Dalším houšteckým zástupcem byla, věkem teprve dorostenka, Zuzana Havlínová. Zuzka poměřila své síly s ženami v běhu na 800 m. Výborným časem 2:13,81 min si zajistila malé q z prvního rozběhu do nedělního finále. Ve finále tento čas bohužel nezvládla zopakovat, ale i tak čas 2:15,26 min znamenal pro Zuzku 7. místo a spoustu nasbíraných zkušeností.