MČR 2023 Tábor – dvě medaile pro Starou Boleslav

Mistrovství České republiky můžu a žen proběhlo minulý víkend 29. -30. 8. Národní šampionát hostilo jihočeské město Tábor. I přes nepříznivé deštivé počasí zaznamenal stadion v Táboře skvělé výkony, na nichž se podíleli také atleti ze Staré Boleslavi.

SOBOTA 29.8.

Hned začátek šampionátu byl pro náš oddíl důvodem k velké radosti. První disciplínou celého mistrovství bylo kladivo žen, ve kterém nastoupila Tereza Holcová. Tereza svým pátým pokusem, 63.66 m, přehodila všechny soupeřky, a dostala se tak do vedení. V dalších pokusech se nikomu nepodařilo takto dlouhý pokus překonat, a tak Terka získala svůj první titul mistryně České republiky! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu.

V následující disciplíně, běhu na 400 m překážek žen, jsme měli také zastoupení. Barbora Veselá v prvním rozběhu skončila třetí. Na přímý postup tedy nedosáhla, ale s časem 59,71 s se nakonec do osmi nejrychlejších závodnic vešla, a postoupila tak do nedělního finále. V druhém rozběhu bojovala se silným deštěm Silvie Koudelková, která doběhla v čase 66.82 s.

V kouli žen zapsala zlepšení svého osobního maxima Klára Holcová. Šestým pokusem se Klára dostala za 14ti metrovou hranici, a výkonem 14.23 m obsadila skvělé 5. místo.

Prvním staroboleslavským mužem, který otestoval rychlost táborské dráhy byl Adam Raška. Z rozběhu na 100 m postoupil přímo, když cílem proběhl druhý za 10,87 s. Ve finále svůj čas ještě zlepšil na 10,76 s, a v silné konkurenci získal 5. místo.

Naším nejmladším účastníkem seniorského šampionátu byl teprve šestnácti letý Adam Podolák. Přes to, že se potýkal se soupeři o dvě kategorie zkušenějšími, předvedl Adam hezký výkon, když zdolal výšku 450 cm a obsadil tak 10. místo.

Na startu 400 m jsme měli hned trojí mužské zastoupení. Každý čtvrtkařský rozběh ozdobily staroboleslavské barvy. V tom prvním jsme mohli sledovat návrat Jakuba Veselého. Kuba závod rozběhl odvážně, a nakonec časem 50.06 s vybojoval celkové 15. místo. V druhém rozběhu se stejným nasazením běžel náš nový člen Matěj Šabata, který protnul cíl za 51.87 s. Třetí rozběh ovládl Jan Tesař, který zvítězil časem 46,88 s. Přímým postupem si tak zajistil nedělní finále.

NEDĚLE 30.8.

Finálová neděle šampionátu začala pro houštecké atlety závodem na 200 m, do kterého znovu nastoupil Adam Raška. Ve druhém rozběhu bojoval o postup do finále, to mu však uniklo o necelou desetinu. S výborným výkonem 21.93 s Adam zůstal těsně za hranicí postupu a skončil na devátém místě.

Ve finále na 400 m překážek běžela Barbora Veselá. Bára se umístila na čtvrté pozici a zlepšila si svoje sezónní maximum na 59.01 s.

Po překážkách následovaly čtvrtky hladké, kde jsme očekávali velký souboj o medaile, do kterého měl zasáhnout staroboleslavský Honza Tesař. Závod byl napínavý až do posledního o kroku, a právě ten Honzovi chyběl k medailové pozici. Od bronzu ho dělily pouze dvě setiny sekundy. S časem 46.46 s si odnesl 4.místo.

Posledním závodem, ve kterém zazářily barvy houšteckých dresů, byla štafeta mužů na 4x400m. Naši chlapci nastoupili do závodu i navzdory silnému dešti a konkurenci. S obojím se vyrovnali nad očekávání, a ve složení Šabata Matěj, Kuba Veselý, Lukáš Podolák a Jan Tesař donesli kolík do cíle na 3. místě! S časem 3:18,23 s také posunuli oddílový rekord mužské čtvrtkařské štafety.

Na všechny naše atlety jsme náležitě hrdí a gratulujeme!