Závody naší minipřípravky s Líbeznicemi

V sobotu 7.10.2023 jsme připravili pro naše nejmenší atlety a atletky v Houštce závody, na které jsme přizvali i oddíl Atletika Líbeznice. Líbeznice se řadí mezi velmi silné atletické oddíly s velkou základnou dětí v přípravce, a tak závody slibovaly pěknou podívanou. Závody byly určeny pro kategorii minipřípravky, což jsou děti ročníku 2014-2016. Na závody se přihlásilo celkem 140 dětí!

Děti byly rozděleny do 6 kategorií na dívky a chlapce a dle ročníků. Po krátkém rozcvičení se již rozmístily po stadionu a závodily v atletickém trojboji, který se skládal z těchto disciplín: 50m, dálka a míček.

 V kategorii chlapci 2014 si v konkurenci líbeznických chlapců nejlépe vedl Tomáš Sládek a vybojoval pro náš oddíl 3.místo. Zato v kategorii dívek 2014 se naše děvčata skvěle prosadila a všechny 3 medaile patřily Staré Boleslavi – 1.místo Daniela Trnová, 2.místo Michaela Trnová a 3.místo Adéla Votrubcová. Kategorii chlapců ročníku 2015 jednoznačně ovládl Matěj Altman a po vítězství ve všech disciplínách bral zaslouženou zlatou medaili. Bronzovou medaili v této kategorii získal náš Patrick Raška. Stejné medaile vybojovala i naše děvčata ročníku 2015. Zlato náleželo Elle Haasové a bronz patřil Adéle Navrátilové. Krásné výkony předvedli i naši nejmladší atleti a atletky ročníku 2016. Z vítězství se radoval Tadeáš Mašín a krásné 3.místo obsadil František Sak. Nejmladší děvčata také skvěle závodila a 2.místo náleželo Eleně Simonové a 3.místo Agátě Votrubcové.

Na závěr závodů byly připraveny pro diváky velmi atraktivní závody štafet 6x200m. Do štafety se děti nominovaly na základě výsledků běhu na 50m. První běh ročníku 2014 měl dramatický průběh, ale nakonec se naše děvčata dokázala prosadit před chlapci z Líbeznic a vyhrála. Druhý běh ročníku 2015 byl méně napínavý, protože naši chlapci s naprostým přehledem štafetu vyhráli. Štafeta nejmenších dětí byla plná zvratů, diváci děti velmi povzbuzovali a v cílové rovince se pak o vítězi rozhodovalo mezi chlapci a děvčaty ze Staré Boleslavi. Zlaté medaile nakonec patřily našim chlapcům. Z vítězství štafet našich atletů a atletek jsme měli velikou radost a je tak skvělou předzvěstí pro budoucí roky.

Závody proběhly ve velmi přátelském a příjemném duchu. Pro mnohé děti to byly vůbec první atletické závody v životě. Děti si tak odnášejí cenné atletické zkušenosti a věříme, že v další sezóně se budou jen a jen zlepšovat.