MČR žactva Břeclav

Mistrovství České republiky žactva proběhlo 16. – 17. 9. ve městě Břeclav. Reprezentovat náš oddíl se na šampionátu vydalo celkem 8 atletům, kteří vybojovali 4 finálové účasti a z toho dokonce jeden cenný kov!

Sobota 16.9.

Hned v první disciplíně celého šampionátu, kladiva chlapců, jsme měli 3 závodníky. Nejlépe se umístil Eduard Machota, který se po prvních dvou nevydařených pokusech zachránil třetím dlouhým hodem, a dostal se tak do finále. Ve finále se mu dařilo mnohem lépe a dokázal se ještě posunout na celkové 5. místo se skvělým osobním rekordem 51.20 m! Také Jakub Prouza a Václav Buriánek si v soutěži vedli velmi dobře a zlepšili svá osobní maxima. Václav se s výkonem 41.66 m umístil na 11. místě, a Jakub s 38.90 m na 16. místě.

Odpoledne se do finálového běhu postavil Adam Axon, který závodil na běžecké trati 1500 m. Závod se běžel od začátku takticky a velmi pomalým tempem. Přesto že Adam byl podle časů jedním z favoritů, nakonec ho ve finiši předběhli dva z jeho soupeřů. Adam tedy nakonec vybojoval bronzovou medaili, a s čase 4:30.85 s doběhl jako 3. nejrychlejší žák v České republice.

Neděle 17.9.

Ve druhém dnu šampionátu se ve svých disciplínách představily všechny dívky ze Staré Boleslavi.

Linda Simandlová se ve vrhu koulí umístila na 17. místě s výkonem 10.32 m.

Kladivem pak házela Kateřina Křížová, která se probojovala svým třetím pokusem do finále. Tam zaznamenala bohužel tři přešlapy, a tak zůstala s výkonem 39.73 m na 8. pozici.

První běžeckou disciplínou neděle bylo 200 m př., a v prvním běhu startovala Sára Hradská. Té se bohužel nepovedl zopakovat její nejlepší dosavadní osobní výkon, kterým by měla šanci dostat se do finále. S časem 32.20 s uzavírala startovní pole.

Posledním staroboleslavským finalistou byl Adam Martínek. Na trati 3 000 m zaběhl čas 10:15,78 min, což mu stačilo v nabité konkurenci na 12. místo mezi žáky. 

Všem závodníkům i trenérům Gratulujeme!