Vítězství naší přípravky na Finále Krajských přeborů v Berouně

V neděli 24.9. 2023 se uskutečnilo tradiční Finále Krajských přeborů družstev přípravek v Berouně. Závodů se zúčastnilo 25 družstev, tedy 250 dětí z celého Středočeského kraje. Stadion v Berouně se tak rychle zaplnil sportujícími dětmi, které se začaly připravovat na jednotlivé disciplíny: 50m, dálka a hod raketkou. Nazávěr závodů se pak běžela štafeta 8x200m. Na Finále byli nominováni a náš oddíl reprezentovali: Eliška Jordánová, Jan Veselý, Jan Novák, Simona Alla, Antonín Mildorf, Anežka Koderová, Matyáš Nekolný, Kryštof Lecko, Luboš Kitner a Petr Kostelka.

První naší disciplínou byl hod raketkou, kde předvedl skvělý výkon Jan Novák a poslal raketku do vzdálenosti 37,45m. Vzdálenost 30m překonala ještě Eliška Jordánová (34,19m) a Luboš Kitner (31,5m). Celkově jsme jako družstvo skončili v hodu raketkou na 6.místě. Druhou disciplínou byl běh na 50m. Zde již naši závodníci kralovali a první místo, tedy nejrychlejší sprinterkou, byla Eliška Jordánová v čase 7,43. Na celkovém 5.místě byl Jan Veselý s časem 7,55. Čas pod 8s dokázal zaběhnout ještě Jan Novák (7,85) a Petr Kostelka (7,94). I ostatní naši závodníci předvedli skvělé výkony a celkově jsme disciplínu 50m vyhráli. Poslední individuální disciplínou byla dálka (měřena z místa odrazu). Přes 4metrovou hranici se dostala jen Eliška Jordánová (4,03m) a Jan Novák (4,00m). Přesto kvalitní výkony ostatních našich závodníků, které byly lehce pod 4metrovou hranicí, nakonec zajistily pěkné 5.místo v dálce mezi všemi zúčastněnými oddíly. Rozhodující disciplína tak byla štafeta na 8x200m. Děti se neuvěřitelně semkly a jako nasazená štafeta s těmi nejsilnějšími oddíly předvedly parádní výkon a ve štafetě zvítězily. Po sečtení bodů jsme se dělili o první místo s Benešovem. O našem vítězství pak rozhodla lepší umístění v disciplínách. Na 3.místě byli TJ Neratovice, 4.místo obsadili Atletika Líbeznice a 5.místo patřilo AC TEPO Kladno.

Vítězství na Krajských přeborech přípravek se tak po mnoha letech opět vrátilo do našeho oddílu ve Staré Boleslavi. Děkuji všem dětem za skvělé výkony, rodičům za podporu a velké poděkování patří také trenérům – Liborovi Veselému, Petrovi Ogounovi, Ondrovi Novotnému a Davidu Martínkovi za výborné vedení a přípravu jejich svěřenců.