Unikátní rodinná štafeta zakončila krajské přebory mladšího žactva!!!

Necelé čtyři stovky mladších žáků a žákyň z šestadvaceti středočeských atletických oddílů a klubů si daly dostaveníčko v sobotu 20.6.2020 v Kutné Hoře, kde znovu po roce probíhaly boje o krajské tituly. Stříbrné město sice nepřijalo mladé atlety příliš vlídně, když celý den vydatně pršelo. Ale oproti předchozímu týdnu, kdy v Kolíně doslova uplavaly přebory staršího žactva, to byla jen příjemná sprška, byť to určitě jednotlivé výkony poznamenalo. Po loňské žni třinácti cenných kovů, přišlo přeci jen trochu vystřízlivění. Celkově si naši mladší žáci odvezli šest cenných kovů, z toho tři nejcennější!!! Nejvíce byla podle očekávání vidět dvojice Eliáš Motl a Valerie Jáchimová. Eliáš si připsal dvě jasná vítězství na stopadesátce a v oštěpu a Valerie si na krk pověsila zlato za překážky a stříbro v oštěpu. Na překážkách ji doprovodila na stupně vítězů stříbrná Nikola Špinková. A na patnáctistovce se dokázala prosadit Klára Kobková, která si po zásluze odváží z Kutné Hory bronz! Na závěr programu pak jen o fous unikla bronzová placka unikátní rodinné štafetě, kterou tvořili Alex Motl, Filip Motl, Jonáš Motl a Eliáš Motl!
Valerie Jáchimová má za rovnou desítku zlato!
Mezi mladšími žákyněmi jsme největší naděje dle dosavadních letošních výsledků vkládali do Valerie Jáchimové. A jak se ukázalo celkem právem, protože se dokázala prosadit v obrovské konkurenci pětačtyřiceti závodnic na stupně vítězů. A na šedesátce s překážkami dokonce dokázala zvítězit, když si vylepšila svůj osobák na rovných 10,00! A roli jedné z favoritek potvrdila i v oštěpařském sektoru, kde sice nenavázala na svůj nedávný oddílový rekord, ale s výkonem 31,10 metru uhájila stříbrnou příčku a z Kutné Hory tak mohla odjíždět nadmíru spokojená.
O druhou medaili mezi děvčaty se na šedesátce s překážkami zasloužila Nikol Špinková, která nestačila pouze na Valerii a v součtu všech časů uhájila s výkonem 10,24 o sedm setin druhou příčku. Poslední medaili mezi holkami vybojovala Klára Kobková na patnáctistovce. Ta si pro bronz doběhla v čase 5:45,74 bez větších nervů, když měla ztrátu 9 vteřin na druhou v cíli a prakticky stejný náskok měla na soupeřku v zádech.
Naše holky kromě medailistek ale s výjimkou hladkých sprintů zapsaly spoustu dalších pěkných výsledků. Na půlce se ve třech rozbězích představila hned v tom prvním Mariana Langerová, která finišovala v novém osobáku 2:39,52 jako třetí a celkově jí patřilo nepopulární čtvrté místo.
Že jsou naše holky silné na šedesátce s překážkami, to víme, protože kromě dvou medailistek se umístila v popředí i jedenáctá Maruška Kundrátová (11,19). Kvarteto našich holek ve složení Maruška Kundrátová, Valerie Jáchimová, Nikol Špinková a Tereza Rubešová ve štafetě 4×60 metrů obsadila s časem 34,95 osmou příčku.
V technických disciplínách jsme měli o dost slabší zastoupení, ale prakticky v každé se holky dokázaly prosadit ve velké konkurenci do první desítky. Ve výšce Nikol Špinková překonala stejnou výšku 144 centimetrů jako druhá v pořadí, ale v nabité soutěži skončila díky horšímu zápisu na předchozích výškách „až“ pátá. Ve vrhu koulí si vedla velmi dobře Klára Kobková, která si i přes kluzký kruh vylepšila venkovní osobák na 10,06 metru a obsadila pěknou sedmou příčku. O místo výše se umístila v hodu míčkem Zuzka Havlínová, která si tak s nejdelším měřeným pokusem 40,38 metru výrazně vylepšila loňské dvaadvacáté místo.
Eliáš Motl se dvěma zlatými a třemi bratry ve štafetě!
Po odchodu silného ročníku 2006 bylo jasné, že to kluci budou mít velmi těžké navázat na loňské medailové žně. Naštěstí máme mezi mladšími žáky Eliáše Motla. Eliáš při vší úctě k soupeřům neměl sebemenší problém v oštěpařském sektoru, kde zvítězil skoro dvojnásobným výkonem než měl druhý v pořadí. Nejdelší sobotní pokus měřil 45,53 metru. A obdobné to bylo následně i na stopadesátce, kde zvítězil s náskokem více než vteřiny. Navíc se s časem 18,78 přiblížil jen na jednu desetinu vteřiny deset let starému oddílovému rekordu Davida Matouška (18,68). Trenérka Nikola Brejchová vzala do Kutné Hory na zkušenou i některé nadějné borce z řad přípravky, a tak jsme do závěrečné štafety na 4×60 metrů mohli postavit unikátní rodinnou štafetu! Kvarteto Alex Motl, Filip Motl, Jonáš Motl a Eliáš Motl dokonce útočilo i na medaili, která jim nakonec s časem 34,12 o pouhých osm setin vteřiny unikla. Ale i tak bratři Borléové nebo Ingebritsenové blednou závistí (kdyby o tom věděli)!
Stejně jako holky, tak ani kluci se kromě Eliáše na hladkých sprintech mnoho nezviditelněli. A stejně jako Mariana mezi holkami doběhl si další člen letošní přípravky Adam Axon na půlce pro nepopulární bramboru. Adam mohl doplatit i na to, že běžel sám sólo závod ve druhém běhu a tak mu nakonec jeho osobák 2:42,42 na medaili nestačil.
Na šedesátce s překážkami si nejlépe vedl Filip Budina, který s časem 11,54 načínal druhou desítku a třináctou příčku obsadil Ondřej Švejda (11,89). O příčku hůře skončil další člen přípravky Patrik Brejcha v hodu míčkem (37,77 metru). A v dálce uzavíral Filip Budina s výkonem 405 centimetrů druhou desítku.