Honza Tesař a Jarda Doubek před ligovým víkendem ve formě!

Minulý víkend resp. v pátek a v sobotu jsme byli zvědaví na aktuální formu našich elitních dospělých atletů před ligou resp. extraligou, kterou si testovali v rámci Přeboru Prahy. Honza Tesař si v rámci obou dvou dnů naordinoval sprinterský trojboj, který dopadl velmi dobře a Honza se ujal vedení v průběžných republikových tabulkách na čtvrtce. Jarda Doubek se zase zapojil do nádherného souboje o vítězství na patnáctistovce, které mu nakonec v ryze středočeském souboji jen o chlup uniklo.
V pátek 26.6.2020 se nejprve postavil na start rozběhů stovky Honza Tesař, který ve druhém rozběhu doběhl druhý v solidním čase 11,26 a kvalifikoval se tak mimo soutěž do večerního finále. Před ním, ale ještě nastoupili ke svému závodu mílaři a na startu nechyběl ani Jarda Doubek. V dramatickém závodu, ve kterém padlo mnoho osobních rekordů, se v samotném závěru rozhodovalo mezi Jardou a kladenským Šmídem. Ten vpadl do cíle je o fous dříve a s časem 3:58,77 zvítězil. Jardovi k vítězství chybělo pouhých sedm setin vteřiny, když finišoval v čase 3:58,84. Hned vzápětí se připravovalo finále na stovce, kde bohužel Honza ulil start.
Jak moc ho to mrzelo nebo nemrzelo nemá cenu spekulovat, protože už za půl hodiny Honza zaklekl do bloků na první letošní čtvrtce. A tento hlavní test pro Honzu dopadl také dobře. O vítězství sice musel celkem tuze bojovat s půlkařem Filipem Šnajdrem, ale nakonec proťal cíl ve velmi solidním čase 47,46 jako první, před druhým Šnajdrem (47,75). Další závodníci už sledovali tento boj s výrazným odstupem. Honza se do pražského Edenu vrátil i na sobotní program, kde si opět vyzkoušel rychlost na poloviční trati. I na dvoustovce by se tentokrát v Praze dostal na stupně vítězů, když zaběhl třetí nejrychlejší čas 22,42.