Spolu na startu!

V pondělí 1. června připravil Český atletický svaz nebývalou akci „Spolu na startu“, do které se zapojily organizačně skoro dvě stovky atletických oddílů, které uspořádaly závody odpovídající stávajícím pandemickým omezením. V přímém přenosu ČT Sport jsme mohli vidět snažení Honzy Tesaře na hvězdné třístovce na Kladně, ovšem z první dráhy se zázraky čekat nedají. V Kolíně nás reprezentoval Vojta Korel. Na Královských Vinohradech zase Klára a Tereza Holcovy. Obnova atletických mítinků se na Strahově nemohla obejít bez Franty Dolečka! Nejpočetnější zastoupení jsme ale měli celkem logicky v Čelákovicích, kde jsme mimo jiné zajišťovali i cílovou kameru. No a u sousedů padl další skoro čtyřicetiletý oddílový rekord v dálce a má ho na svědomí mladší žák Eliáš Motl! V týdnu se pak konaly další zajímavé závody v Praze. Na Vinohradech se dařilo Michalovi Šteflovi a Tereze Holcové. Na Děkance potvrdila pozici republikové dvojky v kouli dorostenek Klára Holcová! No a na Slávii si trochu spravil chuť Honza Tesař ve dvojboji na třístovce!
Pondělí 1.6.2020 – Spolu na startu – Kladno
V pondělí se těšili všichni na restart atletické sezóny a mítink na Kladně zářil hvězdami před kamerami ČT. Nás mohlo těšit, že se na start třístovky po bok reprezentačních kolegů ze čtvrtky postavil i Honza Tesař, ale z první dráhy se běhá vážně špatně. Honza do bloků ale zaklekl a statečně na netradiční trati bojoval, byť to nevypadalo bůh ví jak dobře. Z povzdálí tak sledoval skvělý výkon dvoustovkaře Jana Jirky (32,82) a domácí naděje Matěje Krska (33,05), kteří získali cenný skalp třetího Pavla Masláka (33,10). O čtvrté místo si to rozdali Michal Desenský (33,50) a Patrik Šorm (33,65) a až pak se cílem prohnal Honza v čase 34,02. Spokojený určitě nebyl, ale jako test dobré a navíc všichni víme, jakou má Honza poslední stovku na čtvrtce……
Pondělí 1.6.2020 – Spolu na startu – Kolín
Do Kolína se vypravil vícebojař Vojta Korel, aby si zde otestoval formu na hladké stovce a v hodu oštěpem. Na hladké stove si na setinu vyrovnal osobák 12,08. A i z oštěpařského sektoru mohl odjíždět domů spokojen, protože hodil nejdále do vzdálenosti 57,22 metru, což na letošní premiéru není vůbec špatné!
Pondělí 1.6.2020 – Spolu na startu – Praha-Vinohrady
Na Královské Vinohrady na Veřejné vrhačské závody vyrazily Klára a Tereza Holcovy. Obě si vyzkušely jak disk, tak kladivo a obě naznačily své letošní možnosti. S kilovým diskem se lépe poprala dorostenka Klára, která si hodila osobák 36,20 metru. Tereza zaznamenala nejdelší pokus 32,72 metru. V kladivu se Tereza při prvních letošních závodech dokázala se čtyřkilovým náčiním dostat přes padesátimetrovou hranici, konkrétně skončila soutěž s výkonem 52,55 metru! Klára s o kilo lehčím kladivem hodila velmi pěkných 42,68 metru! Dobrá práce když vezmete v potaz, že holky nyní nemají pořádně kde házet!
Pondělí 1.6.2020 – Spolu na startu – Praha-Strahov
Na obnovení závodů se určitě těšil i nejzkušenější atlet ASB Franta Doleček! Ten si nakonec vybral Veřejné závody USK Praha pro dospělé a mládež a na tomto mítinku startoval na netradiční šestistovce. Tu zvládl v čase 3:37,53 a dokonce si doběhl pro třetí příčku.
Pondělí 1.6.2020 – Spolu na startu – Čelákovice
Nejpočetnější zastoupení jsme měli díky staršímu a mladšímu žactvu podle předpokladů na stadionu v Čelákovicích. Tam navíc Ondra Machota zajišťoval i cílovou kameru. I náš žákovský potěr byl natěšený a festival osobáků toho byl důkazem, vždyť třeba na hladké šedesátce se vylepšilo osobní maximum hned jedenadvacet našich žáků a žákyň!
Nejhodnotnější výkon předvedl v dálce Eliáš Motl, který letos posunul už čtvrtý oddílový rekord v kategorii mladších žáků! Tentokrát vylepšil skoro čtyřicetiletý rekord Stanislava Studeckého o jeden centimetr na 565 centimetrů a dal tak moc hezky zapomenout na nevydařenou dálku z KP ve vícebojích! Eliáš navíc opět zazářil i v oštěpu, kde se opět dostal přes metu 48 metrů (48,28 metru).
Na hladké šedesátce nejvíce zářil Marek Černý, který si vylepšil osobák na 7,66. A pod osm vteřin se poprvé dostal i Vojta Sadil (7,95). To se tentokrát nepovedlo nejlepšímu mezi mladšími žáky Eliášovi Motlovi (8,06). Mezi žákyněmi potvrdila svůj nedávný čas z Kolína a progres Eliška Tvrdá a to doslova na setinu (8,38). Mezi mladšími žákyněmi byla tentokrát nejrychejší Nikol Špinková, jak jinak než v novém osobáku 8,80.
Nikol se dařilo i na překážkách, kde si rovněž vylepšila osobní maximum a už je na dohled pokoření desetivteřinové hranice (10,04). Pěkný souboj o vítězství s ní svedla Valerie Jáchimová (10,15). Mezi mladšími žáky kraloval v pondělí Adam Podolák (10,58), před výrazně se zlepšivším Filipem Vomastkem (10,92).
Na stovce s překážkami se opět nejlépe vedlo Markovi Černému, který si posunul osobní rekord na 14,36. A velmi pěkně zaběhl i druhý Martin Buchta (14,49). Mezi žákyněmi se opět dokázala zlepšit Eliška Tvrdá, jejíž osobák nyní činí 15,80.
Ve výšce se o vítězství podělili mezi žáky Adam Chyba a Petr Špitáský, kteří měli naprosto shodný zápis a dokázali překonat 166 centimetrů. Mezi mladšími žákyněmi si v Čelákovicích vylepšila už svůj třetí osobák během jediného dne Nikol Špinková (141 centimetrů).
V tyčce se opět dařilo Adamovi Zachovi, který tentokrát dokázal překonat laťku na výšce 421 centimetrů. Martin Buchta tentokrát skončil se zapsanými 361 centimetry. Mezi mladšími žákyněmi dokázala překonat dva metry pouze Mariana Langerová (211 centimetrů).
Velmi početné zastoupení jsme měli i v dálkařském sektoru, kde stojí za zmínku i výkony Vojty Sadila (562 centimetrů) a Adama Chyby (524 centimetrů) mezi žáky. Mezi mladšími žáky si kromě Eliáše vedl velmi dobře i Filip Vomastek, který posunul své maximum už na 493 centimetrů. Mezi žákyněmi dolétla nejdále Ema Blažková (474 centimetrů) následována Lindou Klabzubovou (452 centimetrů). A jen o jeden centimetr méně měří nový osobák Valerie Jáchimové, nejlepší mezi mladšími žákyněmi.
Ve vrhačských disciplínách si poměrně dobře vedla v kouli Klára Kobková, která dvoukilové náčiní poslala do vzdálenosti 9,96 metru. V oštěpu se pak mezi staršími žákyněmi dokázala přehodit třicetimetrovou hranici Valerie Brejchová (31,46 metru) a mezi žáky Vojta Sadil (34,74 metru).
Kompletní výsledky z Čelákovic zde.
Kompletní fotogalerie od Luboše Nováčka zde.
Středa 3.6.2020 – Veřejné závody v hodu diskem a kladivem – Praha-Vinohrady
Na středeční VZ se na Vinohrady vrátila Tereza Holcová, aby zde se čtyřkilovým kladivem opět překonala padesát metrů. Tentokrát se jí to podařilo o 180 centimetrů. Premiéru s jedenapůl kilovým diskem si zde odbyl Michael Štefl a premiéra to byla vydařená, když si zapsal výkon 37,38 metru.
Čtvrtek 4.6.2020 – Veřejné závody – Děkanka podruhé – Praha-Děkanka
Na pražskou Děkanku se zase vydala Klára Holcová, aby zde se tříkilovou koulí zaútočila na svůj osobák. A to se jí venku na dráze podařilo, když si výkonem 14,24 metru upevnila průběžnou druhou příčku v republice.
Čtvrtek 4.6.2020 – Veřejné závody ASK Slavia Praha pro dospělé a mládež – Praha-Eden
Do Edenu si přijel vylepšit náladu Honza Tesař a poprvé se zde letos představil na překážkách. Na programu byla netradiční třístovka a Honza na ní svedl pěkný souboj s brněnským Martinem Juránkem. Ten byl nakonec v cíli o fous dříve v čase 36,97 a Honza vpadl do cíle hned za ním v čase 37,23. Necelou hodinu poté už Honza zaklekl do bloků znovu, tentokrát na hladké třístovce. Ve čtvrtek na ní neměl konkurenci a dokázal si vylepšit letošní maximum na 33,82!