Kíťa Korelová a Kuba Veselý na Memoriálu Josefa Odložila!

V pondělí 8.6. se i přes nepřízeň pandemických opatření konal tradiční evropský mítink Memoriál Josefa Odložila v pražských Dejvicích na stadionu Juliska. Letos přeci jen díky omezenému pohybu osob po Evropě a vlastně i celém světě startovala v jeho rámci hlavně česká špička. Nás může těšit, že se mezi nejlepšími českými atlety neztratila ani Kíta Korelová na půlce a Kuba Veselý na dvoustovce i přesto, že jsou limitováni v tréninku přestavbou domácího stadionu.
Nejprve se na start půlky postavila Kíťa Korelová a měla těžkou, přetěžkou úlohu. Jednak se na startu sešla česká špička, Kíťa byla ve startovním poli nejmladší a hlavně závod velmi rychle rozběhla vodička a reprezentační čtvrtkařka Tereza Petržílková. Když pak ve druhém oválu ještě zvýšila tempo další reprezentantka Lada Vondrová, měla Kíťa co dělat, aby uvisela na konci závodního balíku. Což se jí nakonec podařilo a na první letošní půlce finišovala ve velmi dobrém čase 2:11,26!
Na úplném závěru mítinku zaklekli do bloků dvoustovkaři a v úplně posledním třetím rozběhu startoval Kuba Veselý. A i Kuba mohl odjíždět z Julisky naprosto spokojený, když svůj rozběh ovládl a při svém letošním premiérovém venkovním ostrém startu jen o dvě setiny vteřiny zaostal s časem 22,24 za svým osobákem.