Eliáš Motl ovládl krajské přebory v pětiboji! Valerie Jáchimová třetí!

V průběhu června nás čeká doslova výsledková smršť a poslední květnový víkend toho byl předzvěstí. Už ve čtvrtek tedy testovali svou formu na veřejných závodech na Slávii Lukáš Podolák a David Martínek na pětistovce a Vašek Jisl na třístovce s překážkami. O den později se vydalo kvarteto Bára Veselá, Kíťa Korelová, Zuzka Kubíčková a Sabina Strachová na stejné místo otestovat svou rychlost na stopadesátce a třístovce. V pátek se také rozdělovaly první medaile v rámci Středočeského kraje. Eliáš Motl v rámci pětiboje mladšího žactva mimo jiné vylepšil znovu svůj vlastní oddílový rekord v hodu míčkem, drtivě zvítězil a díky svému bodovému zisku má jistotu startu na MČR ve vícebojích. Mezi dívkami vydřela bronz Valerie Jáchimová i díky čtyřem novým osobákům. Potěšitelné je, že do první desítky se celkem probojovala hned osmička našich mladých atletů a atletek! V sobotu se konal na kolínském stadionu tradiční Memoriál Josef Hájka v hodu kladivem a barvy ASB zde hájila Jana Čapková. No a na úplný závěr si necháme výsledky našich atletů z Roztok, kde se v neděli konalo 2. kolo KP družstev mužů a žen.
Čtvrtek 28.5.2020 – Veřejné závody ASK Slavia Praha pro dospělé, juniory a dorost
Ve čtvrtek se představilo v pražském Edenu prakticky nerozlučné duo Lukáš Podolák a David Martínek na pro ně netradiční pětistovce. Nevedli si vůbec špatně, když Lukáš finišoval v čase 1:10,58 a David proťal cílovou čáru v čase 1:12,65. Pro osobák si na další netradiční trati 300 metrů překážek doběhl i Vašek Jisl (42,41).
Pátek 29.5.2020 – Veřejné závody ASK Slavia Praha pro dospělé, juniory a dorost
V pátek se vypravila do pražského Edenu pro změnu kvarteto našich děvčat, aby si zde otestovalo rychlost na stopadesátce a třístovce. Nejlépe se v obou disciplínách dařilo Báře Veselé, která zvládla stopadesátku za 19,15 a dvojnásobnou distanci v čase 41,20. Spokojená se svými časy mohla být i Kíťa Korelová (19,51 a 42,28). Nové osobáky si z Prahy odvážejí Zuzka Kubíčková (20,66 a 45,55) a Sabina Strachová (22,10 a 47,64).
Pátek 29.5.2020 – Krajské přebory mladšího žactva v pětiboji – Vlašim
V pátek se také rozdělovaly první letošní medaile z venkovních krajských přeborů a tak do autobusu směr Vlašim nasedlo 8 mladších žáků a 7 mladších žákyň, aby se v rámci své skupiny B poměřily s ostatními středočeskými vrstevníky. A dresy ve staroboleslavských barvách byly vidět hodně vysoko!
Valerie Jáchimová navázala na své předchozí úspěchy bronzem!
Ve Vlašimi se na startu úvodní disciplíny sešla bez čtyř závodnic celá stovka konkurentek. A start náramně vyšel právě Valerii Jáchimové, která si zaběhla skvělý osobák 10,26! A tím nastartovala báječnou jízdu za další medailí. Hod míčkem opanovala a i v dalších třech disciplínách si výrazně vylepšila osbáky. V závěrečné osmistovce navíc odrazila útok ostatních a o pouhých 10 bodů se ziskem 2 461 bodů vydřela bronzovou medaili.
Pozitivní je, že se ještě dvě děvčata dostala do první desítky. Členka loňské přípravky Maruška Kundrátová potěšila bodovým ziskem přes dvatisíce bodů, když celkem posbírala v pěti disciplínách 2063 bodů. To jí vyneslo výborné osmé místo. O pět bodů se dokázala přes tuto hranici dostat i Nikol Špinková, která nkaonec obsadila příčku desátou.
Pořadí našich holek:
3. Valerie Jáchimová 2461 bodů
8. Maruška Kundrátová 2063
10. Nikol Špinková 2005
26. Mariana Langerová 1660
30. Kobková Klára 1594
39. Rubešová Tereza 1501
52. Nikola Grygarová 1349.
KP ve vícebojích bylo zároveň i prvním kolem krajského přeboru družstev mladšího žactva. Bohužel na početnější družstva jsme tentokrát neměli a holky i přes výborné individuální výsledky skončily až páté.
Eliáš Motl přehodil poprvé v míčku osmdesátku a celkově získal jistotu startu na MČR ve vícebojích!
I mezi kluky byla obrovská konkurence sedmi desítek mladých atletů a nás může těšit, že hned pětice našich kluků se umístila v první desítce. O vítězství Eliáše Motla málokdo pochyboval, zejména když vyhrál už úvodní discplínu v běhu na šedesátce s překážkami v novém osobáku. Hned vzápětí totiž exceloval v hodu míčkem, kde vůbec poprvé překonal osmdesátimetrovou hranici a s výkonem 80,43 metru skoro o dva a půl metru vylepšil svůj necelé dva týdny starý oddílový rekord! Když navíc poprvé pod širým nebem pokořil osmivteřinovou hranici na hladké šedesátce, vypadalo to, že bude útočit i na oddílový rekord v pětiboji. Bohužel v pátek se vůbec nevydařila Eliášovi dálka, kde skočil na sebe průměrných 469 centimetrů a závěrečný kalup na osmistovce mu stačil k celkovému bodovému zisku „jen“ 2425 bodů! Tento bodový součet mu jednoznačně zajistil start na MČR ve vícebojích a na loňském šampionátu by mu stačil na pátou příčku.
Do první desítky se dokázali probojovat i čtvrtý Adam Podolák (1613 bodů), sedmý Filip Vomastek (1481 bodů), devátý Dominik Taraba (1440 bodů) a desátý Filip Budina (1269 bodů).
Konečné pořadí našich kluků:
1. Eliáš Motl 2425 bodů
4. Adam Podolák 1613
7. Filip Vomastek 1481
9. Dominik Taraba 1440
10. Filip Budina 1269
19. Matyáš Hruška 1031
31. Jáchym Špelina 856
37. Ondřej Švejda 796.
Kluci narozdíl od děvčat soutěž družstev v prvním kole ovládli!
Výsledky KP ve vícebojích ml. žactva zde.
Kompletní fotogalerie od Radka Vopršálka a Jany Motlové zde.
Sobota 30.5.2020 – Memoriál Josefa Hájka – Kolín
Do Kolína se v sobotu z našich vrhačů vydala jen Jana Čapková, aby se zúčastnila Memoriálu Josefa Hájka v hodu kladivem. Nejdále své 4kg náčiní poslala do vzdálenosti 33,80 metru a mezi ženami veteránkami neměla doslova konkurenci.
Neděle 31.5.2020 – 2. kolo KP družstev mužů a žen – Roztoky u Prahy
V krajských přeborech družstev mužů a žen žádné družstvo nestavíme, ale pro naše atlety je to vítaná příležitost jak si otestovat svou formu. A některé výsledky z neděle stojí rozhodně za zaznamenání. Jednalo se jednoznačně o Petra Špitálského, který si ve výšce vylepšil osobák na 175 centimetrů a dělí se o průběžné vedení v republikových tabulkách. Nevedl si špatně ani na hladké stovce kde s časem 12,46 finišoval těsně za Martinem Buchtou (12,32). Martin se předvedl solidně i v dálce, kde dolétl na 550 centimetrů. Vemi nás zajímala i patnáctistovka, kde jsme měli čtyřnásobné zastoupení a byl to boj kluků s trenérem. Nejlépe si vedl mladší žák Šimon Luhan, který zaběhl čas 5:17,22 a vylepšil si tak své maximum o 12 vteřin. Chvíli za ním vpadl do cíle Libor Veselý (5:22,02), který navíc musel být nadmíru spokojený s výkonem svých svěřenců z přípravky Adama Axona (5:34,09) a Lukáše Daška (5:36,84)