Memoriál Kláry Holcové

5. 5. 2024 se na stadionu ve Staré Boleslavi uskutečnil první ročník Memoriálu Kláry Holcové ve vrhu koulí. Jednalo se o událost, pořádanou na počest jedné z nejlépe bodujících ligových závodnic, talentované koulařky a skvělé studentky, Kláry Holcové, která se stala v loňském prosinci obětí útoku na Filozofické fakultě. Její domácí atletický stadion bude, na její počest, každoročně pořádat tento memoriál, aby všichni přátelé a příznivci atletiky mohli zavzpomínat na Kláry fenomenální úspěchy, které zvládla do svých 20 let. V rámci memoriálu byla za přítomnosti rodiny, zástupců vedení vysoké školy a přátel slavnostně odhalena vzpomínková kovová plaketa jmenované.

Na atletickém stadionu Houšťka byly k vidění výkony republikové úrovně. Vítězkou prvního ročníku Memoriálu Kláry Holcové ve vrhu koulí se stala Martina Mazurová z Atletického klubu Olomouc, jež poslala své náčiní do vzdálenosti 15,55 m. Na druhé místo stačil závodnici ze Škody Plzeň Lence Valešové  výkon 14,45 m. Tyto dvě závodnice byly jediné, kterým se svými výkony podařilo překonat osobní rekord Kláry Holcové (14,23 m), což byla meta k dosažení na peněžní prémie. Třetí vrhačkou, jež si vystoupala na stupně vítězů, byla Eliška Zahradníčková (Univerzitní sportovní klub Praha) výkonem 13,95. Koulařský sektor v mužské kategorii ovládl Tadeáš Procházka z A. C. TEPO Kladno, jehož náčiní se dostalo až za hranici 18 m (18,28 m). Stříbrnou příčku obsadil výkonem 16,90 m další z kladenských závodníků, David Tupý. Pomyslnou bronzovou medaili a výkon 15,59 m zajistil oddílu TJ Sokol Hradce Králové Petr Plašil.

Doplňkovou disciplínou nedělního programu byl disk mužů i žen. Prvenství mezi ženami si výkonem 48,39 m zajistila bronzová z vrhu koulí, Eliška Zahradníčková. Výkon 47,46 m stačil na druhou pozici Sáře Dočekalové (AK Škoda Plzeň). Trojici výherkyň doplnila Leona Vargová z AK Olympu Brno s výkonem 47, 21 m. Závod s dvou kilovým diskem vyhrál v osobním rekordu 46,64 m Vojtěch Vopalecký (A. C. TEPO Kladno). I druhý ze závodníků Jakub Karlík (TJ Sokol Hradec Králové) si vylepšil svůj osobní rekord na 44,78 m. Již druhou bronzovou pozici si ze Staré Boleslavi odvezl Petr Plašil (42,75 m).

Jedinou startující staroboleslavskou závodnicí byla Tereza Holcová, jež vrhla svou 4 kg kouli do vzdálenosti 12,75 m a obsadila 7.místo mezi ženami.

Děkujeme všem, kteří stáli za uskutečněním této nové tradice a těm, jež napomohli k vytvoření úžasné atmosféry, která nás provázela celým závodním dnem.

Gratulujeme všem závodníkům, kterým se podařilo již v  1.ročníku nastavit laťku výkonnosti velmi vysoko a doufáme, že dalšími ročníky bude kvalita jen stoupat.