1.kolo ligy na domácí půdě

Máme za sebou první kolo soutěže, v začátku závodů to pro nás nevypadalo dobře. Byly jsem stále na posledním místě, ale pak se vše obrátilo k lepšímu a v konečném hodnocení jsme obsadily šesté místo. V předešlých letech jsme většinou bojovaly o přední příčky, ale letos bude pro nás problematičtější. Velice nám chybí Klárka, která získávala v každém kole přes 30 bodů. Nepodařil se přestup tyčkařky Natálie Krubové a také velmi chybí body  zraněné Adélky Žemličkové. Chybí také Bára Veselá, která hostuje v Extralize za Olymp Praha a Jana Čapková, která přešla do veteránů.

K 1. kolu jsme nastoupily v plném počtu 24 závodnic. Neobsadily jsme pouze tyč, výšku a nebodovaly jsme na 100 m a oštěpu. Za družstvo nastoupilo několik nových žákyň, které byly pro družstvo přínosem. S jejich přispěním jsme mohly na 4×400 m nasadit tři štafety a tím jsme získaly krásných 19 bodů a o 3 body předčily Mladou Boleslav.

Nejvíce  bodů pro družstvo získala, v den svých narozenin, Tereza Holcová. Vyhrála hod kladivem, v osobním rekordu i  vrh koulí a v hodu diskem byla šestá. Ziskem 33 bodů se stala nejlépe bodující atletkou celé soutěže.

Marie Kundrátová si odbyla premiéru na ženských 100 m překážkách. Škoda, že nebyla zařazena do A běhu. B běh vyhrála s velkou převahou a časem obsadila druhé místo. V trojskoku obsadila osmé místo a byla členkou B štafety na 4×400 m.

Zuzana Havlínová bojovala v běhu na 800 m, nakonec doběhla v osobním rekordu druhá. Na 200 m si také zaběhla osobní rekord a těsně se nevešla do bodovaných míst a na 4×400 m pomohla štafetě k třetímu místu.

Silva Koudelková  vybojovala sedmé místo v běhu na 400 m překážek a pomohla oběma  A štafetám k bodovaným místům.

Před Zuzanou Kubíčkovou smekám a děkuji jí za obětavost, se kterou přistoupila k reprezentaci oddílu. Nejprve ráno zaběhla v Praze na přijímačkách 1000 m a pak v Houštce běžela 5000 m a obsadila sedmé místo, a hned v zápětí na 800 m vybojovala 3 body za 10. místo. Po doběhu  se hned vracela do Prahy na přijímačky na absolvování testu z her. Zuzka mohla v klidu absolvovat testy, ale rozhodla se bojovat za družstvo a získala krásných 9 bodů.

 Sofie Pischnotová vybojovala ve skoku dalekém sedmé místo. Škoda skoků s milimetrovými přešlapy. Pak si ještě zahěhla nejlepší letošní výkon na 200 m a obsadila tím 12. místo. Hostující děvčata z Líbeznic si pak složila svojí štafetu na 4×400 m, aby si zaběhly čas na MR. Škoda, že nemohly být zařazeny do A běhu (jen A štafety), v běhu B zvítězily s velkým náskokem a celkově se zařadily na 6. místo.

 Klaudie Černá, i přes velké nastuzení, v běhu na 400 m vybojovala osmé místo a byla členkou obou A štafet.

Lucie Zázvorková si na 5000 m zaběhla velmi  pěkný osobní rekord a obsadila páté místo.  Pak se přesunula na Městský běh, kde s převahou vyhrála 10 km. I ona zaslouží poděkování za ochotu běžet oba běhy.

Lucie Neumannová obsadila v běhu na 800 m deváté místo a pomohla štafetě 4×400 m k třetímu místu.

Radka Kurková si rozpomněla na své výborné kladivářské roky a přišla družstvu pomoc. Vybojovala v hodu kladivem sedmé místo.

Adéla Zahrádková obsadila v hodu diskem deváté místo. Spolubojovnice v závodu v hodu diskem Klára Kobková  byla desátá.

Adéla Baumbruková si zaběhla jak na 400 m, tak na 200 m osobní rekordy. V běhu na 400 m vybojovala dvanácté místo. I ona byla členkou B štafety na 4×400 m.

Eliška Šíchová v trojskoku obsadila jedenácté místo a byla členkou krátké štafety.

Lenka Veselá v dálce byla dvanáctá a byla členkou B štafety na 4×400 m. Škoda, že v dálce nenavázala na své předchozí výkony.

Anička Žemličková obsadila v běhu na 1500 m dvanácté místo a byla členkou C štafety na 4×400 m.

Nikola Vilímová měla velkou smůlu, protože jak v dálce, tak v trojskoku obsadila 13 místo, těsně za bodováním. Pomohla štafetě 4×100 m k bodům.

Děvčata  Elisa Contiero, Tatiana Neradová, Kristýna Kindová, Marie Raichlová a Aneta Ujváriová si odbyly premiéru v lize žen a pomohly družstvu ve štafetách. Tatiana Neradová si ještě zaběhla osobní rekord na 200 m.

             Všechna děvčata, která nastupují i mimo své specializace  mají můj obdiv a dík. Děkuji všem atletkám za maximální obětavost a přístup k závodům. Mladé atletky získaly velké zkušenosti a věřím, že je v dalších závodech zúročí. Doufám, že do dalších kol se vrátí zraněné atletky, podaří se nám sestavit lépe nahlašované disciplíny, bude se nám dařit a v tabulce se posuneme.

2. kolo 1. ligy se uskuteční 25. května 2024 v Mladé Boleslavi.

Autor: Jindra Pluhařová

Foto: Karel Podolák

https://www.rajce.idnes.cz/karlossfoto/album/1-kolo-i-ligy-muzu-a-zen-skupina-b-11-5-2024?