Rekordní účast našich atletů na Jarním běhu

V sobotu 6.4.2024 se konal tradiční Jarní běh našich atletů ASB, kterým otevírají novou atletickou sezónu. Letos to byl již 81.ročník. Už na stadionu, kde probíhala registrace a naši atleti si připínali startovní čísla, bylo jasné, že letos padne dlouholetý rekord z roku 2002, kdy se Jarního běhu účastnilo 125 našich atletů. Na start u kostela p. Marie na náměstí ve Staré Boleslavi, kde tradiční závod začíná, se postavilo 161 našich atletů! Dav atletů tvořily všechny věkové kategorie. V čele závodu byli naši zkušení borci z mládežnických kategorií, kteří i udávali tempo závodu, následovala početná skupina mladšího žactva a peleton závodníků uzavírala velká skupina dětí z naší přípravky a minipřípravky. Ty nejmenší děti podpořili rodiče, kteří sice bez startovního čísla, ale i tak s velkým nadšením, běželi se svými dětmi a pomohli jim pro ně náročnou trať o délce 1,5km zdolat.

Následně pak na stadionu byli vyhlášeni medailisté jednotlivých kategorií. Kategorii mužů a i celý závod vyhrál Šimon Slavík v čase 3:56,84. Druhé místo patřilo Adamovi Axonovi a jako třetí doběhl Jan Šimůnek. Kategorii žen vyhrála Barbora Lampová, následovaná Zuzanou Kubíčkovou a na 3.místě v kategorii žen doběhla Elisa Contiero. Vyhlašovali jsme i další kategorie a to ml. žactvo, přípravku a minipřípravku.

Mladší žáci: 1.Luboš Kitner, 2. Lukáš Baloun, 3. Antonín Mildorf

Mladší žákyně: 1. Agáta Grofová, 2. Veronika Zámečníková, 3. Barbora Kuchařová

Přípravka – chlapci: 1.Petr Kostelka, 2. Jonatán Marysko, 3. Matěj Čapek

Přípravka – dívky: 1. Adéla Maršnerová, 2. Kateřina Benešová, 3. Bela Procházková

Minipřípravka – chlapci: 1. Albert Marysko, 2. Theodor Tauchmann, 3. Vilém Jungman

Minipřípravka – dívky: Ellen Šimůnková, 2. Eliška Benešová, 3. Agáta Votrubcová

Medailistům gratulujeme!  Všem závodníkům děkujeme za úžasnou atmosféru, za jejich skvělé výkony, které si určitě oproti loňskému ročníku zlepšili a rodičům děkujeme, že své děti podpořili a motivují je tak k atletice a sportování.

Výsledky závodu najdete zde: Jarní běh 2024