Tři medaile Jany Čapkové uzavřely (nejen) halovou sezónu!

Světem a tím pádem i českou kotlinou prochází strašák koronaviru a tak bude tento článek na dlouhou dobu posledním servírovaným výsledkovým přehledem. Závody a slavnostní události se totiž z pochopitelných důvodů ruší či přesouvají. Protože se ruší i Velikonoční hala žactva, na kterou se v sobotu chystala i celá řada našich mladých atletů, tak můžeme s klidem prohlásit halovou sezónu za uzavřenou. V sobotu 7.3.2020 se o to postarali v severočeském Jablonci v hale na Střelnici a v jejím blízkém okolí atleti nejzkušenější, protože zde se konalo halové Mistrovství ČR veteránů. Jana Čapková po roce opět vylepšila na republikovém šampionátu veteránů své postavení z posledních let a i tentokrát nenašla přemožitelku jak v hodu břemenem, tak v hodu kladivem, a navíc přidala ještě stříbro z disku. Gratulujeme!!! Na trati 1500 metrů závodil i náš nejzkušenější atlet František Doleček a opět se umístil v první desítce. V sobotu se ale ještě „stihla odběhnout“ tradiční Kbelská desítka, kde nás letos v hlavní závodě reprezentoval pouze Karel Podolák. I proto, že Fanda Schoval letos preferoval štafetu 6+4 km se svou nastávající Terkou Skuhrovou, kde společně vybojovali pěkné druhé místo. Zastoupení jsme měli i mezi mládeží a mezi mladšími žákyněmi kralovala Mariana Langerová. Těsně pod stupni vítězů skončili ve svých kategoriích Lukáš a Michal Balounovi.
Sobota 7.3.2020 – Halové mistrovství ČR veteránů – Jablonec
Na začátek si připomeneme specifika halového šampionátu veteránů. Na konečné výsledky se čeká po skončení závodů, kdy na řadu přichází přepočty podle věku závodníků a odhalení konečných vítězů je tak pro všechny malým překvapením. Součástí halového mistrovství veteránů jsou i ryze letní disciplíny jako hod oštěpem, diskem, kladivem nebo břemenem.
Letos byl podruhé republikový šampionát rozdělen do dvou věkových kategorií. My můžeme gratulovat k návratu do dobré formy Janě Čapkové, která jako vždy startovala v hodu čtyřkilovým kladivem a také devítikilovým břemenem mezi ženami od 35 do 60 let. V soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 38,69 metru, což je po loňském dlouhodobém tréninkovém výpadku skvělý výkon a po přepočtu byl tento výkon tím nejhodnotnějším a Jana tak získala zlatou medaili! V hodu břemenem se Janě vedlo obdobně. S devítikilovým náčiním sice byla s reálným výkonem „až druhá“, ale opět zahájila sezónu solidním výkonem 9,96 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec rovněž vynesl příčku nejvyšší! A proti loňsku si letos přidala i soutěž v disku. Kilové náčiní poslala nejdále do vzdálenosti 20,46 metru a po závěrečných počtech a výpočtech to stejně jako v reálu stačilo na stříbrnou pozici.
Nestor boleslavských atletů František Doleček se letos rozhodl pro start na patnáctistovce, kterou dokončil v čase 9:44,95 a tomu v kategorii mužů nad šedesát vyneslo osmou příčku.
Sobota 7.3.2020 – 34. ročník Kbelské desítky – Praha-Kbely
Ani chladné a deštivé počasí neodradilo nažhavené běžce od účasti na 34. ročníku tradičního zahajováku venkovních masových běhů. Celkem se na start hlavního závodu v sobotu postavilo více než 1300 závodníků a i my měli letos ve Kbelích zastoupení díky jednomu zkušenému závodníkovi. Karel Podolák zaběhl velmi solidní desítku za 41:36 a mezi muži do padesáti let skončil devětačtyřicátý.
Novinkou byl letos štafetový závod na 6 + 4 km, který nahradil dřívější rámcové závody na 5 km. A tomu dal letos přednost Fanda Schoval, který ve dvojičce se svou nastávající nevěstou Terkou Skuhrovou nestačili pouze na jednu z dvojic a v čase 37:53 si doběhli pro stříbro.
V závodech mladších žáků a žákyň jsme měli dvojí zastoupení. Na trati dlouhé 900 metrů nejprve mezi kluky bojoval o stupně vítězů Michal Baloun, který bohužel nakonec v čase 2:42 finišoval jako čtvrtý. Mezi holkami pak startovala Mariana Langerová, která patřila mezi nejmladší účastnice závodu. Na jejím výkonu to ale rozhodně nebylo znát, když závod ovládla s obrovským náskokem 14 vteřin a cílem proběhla první v čase 3:08! Když byl na startu mladších žáků Michal, bylo jasné že mezi kluky ročníku 2011 a 2012 nechyběl Lukáš Baloun. Na něj čekala trať dlouhá 600 metrů a Lukáš ji zvládl v čase 2:22 jako šestý.