Halové MČR gigant

Ve dnech 24. – . 25. února 2024 proběhlo opět v Ostravské hale Mistrovství republiky v atletice, tentokrát juniorů a dorostu.

Za náš oddíl se ho zúčastnilo pět atletů, a získali celkem tři medaile a několik výborných osobních rekordů.

Šampionát odstartoval závod dorostenek na 60 m překážek, a houštku v tomto závodu zastupovala Žemličková Adéla. Ve třetím běhu s převahou zvítězila v osobním rekordu 8.51 s, a přímo postoupila do finále. Ve finále si opět vylepšila osobní rekord  na 8.48 s, a navíc doběhla na stříbrném druhém místě!

Adéla se svými skvělými úspěchy pokračovala i v neděli. Z rozběhu na 200 m opět přímo postoupila do finále, a v tam si zaběhla další osobní rekord 24,63 s. Z poslední zatáčky se nakonec vyvezla na třetím místě a vybojovala další, tentokrát bronzovou medaili. Svými výkony Adéla vytvořila také nové oddílové rekordy ASB. Gratulujeme!

Mimo úspěchy ve sprinterských disciplínách si Houštka připsala finálovou účast také v běhu na 800 m. Na této trati se do finále probojovala dorostenka Zuzana Havlínová. Celý běh svým soupeřkám odvážně odtáhla, a i přes to, že se před ni ve finiši dostaly tři soupeřky, si svým novým osobním rekordem, 2:16.22, zajistila i účast ve finále. V neděli v tomto velmi silně obsazeném finálovém běhu nakonec doběhla na sedmém místě v čase 2:19,25.

Také Šimon Slavík běžel 800 m. Mezi juniory, časem 2:00.25 obsadil v rozběhu sedmé místo, a do finále se bohužel nekvalifikoval. I přesto měl Šimon o zábavu postaráno i druhý den šampionátu. Nastoupil totiž také do závodu na 1500 m. V této trati doběhl na celkovém 12.místě v čase 4:10.65.

V závodě na dlouhé sprinterské disciplíně, tedy 400 m jsme měli také co sledovat. V posledním rozběhu v závodě na 400 m juniorek startovala Klaudie Černá. Čtvrtka juniorek byla letos velmi silnou disciplínou, a Kája se musela potýkat s velkou konkurencí. V rozběhu si zaběhla krásný osobní rekord 57.40 s. Na postup do finále bylo ale potřeba zaběhnout hluboko pod 57s. Klaudie si společně s osobním rekordem vybojovala 12. místo.

Podolák Adam se prvního dne šampionátu, připravoval na soutěž ve skoku o tyči. Po napínavém úvodu na počátečních výškách, se Adam svým úsilím a soustředěností dopracoval až k titulu z MČR. Navíc si také posledním pokusem na výšce 470cm, skočil osobní rekord, a stal se tak letošním lídrem tabulek mezi dorostenci. Také Adam posunul oddílový rekord. Děkujeme Adamovi za napínavý a krásný souboj s vlastními schopnostmi, který zvítězil!

Děkujeme a gratulujeme také všem ostatním atletům a jejich trenérům!