22. Atletický společenský večer

Po tří leté pauze způsobené covidem a rekonstrukcí sálu, se povedlo opět uskutečnit Atletický ples.

2. 2. 2024 proběhl v Novém Vestci 22. Atletický společenský večer, kterého se zúčastnilo přes sto příznivců atletiky ať už z řad současných či bývalých atletů a trenérů ASB. Tradičně došlo i na vyhlášení ankety Atlet roku, kde mohla veřejnost vybírat ze 14ti nejlepších staroboleslavských atletů pro rok 2023 napříč kategoriemi.

Anketu Atlet roku 2023 zaslouženě ovládla Tereza Holcová, která byla v loňské sezóně jedinou houšteckou zátupkyní, jež nenašla přemožitelku v soutěži hodu kladivema a dosáhla tak na titul Mistryně ČR.

Na druhém místě v anketě se umístila výborná vrhačka, nejlépe bodující členka ligového družstva žen, Klára Holcová. Na Kláru, která se stala jednou z obětí útoku na Filosofické fakultě, s láskou a úctou zavzpomínali všichni přítomní.

Na bronzovém stupínku skončil Jan Tesař, kterého jsme v sezóně 2023 mohli spatřit převážně na trati 400 m, kde bral v hale bronzovou medaili a venku nepopulární bramborové umístění. Honza byl ale především jedním z členů české mužské štafety 4×400 m na Mistrovství světa v Budapešti.

Celkové výsledky ankety pro rok 2023:

1. HOLCOVÁ Tereza          

2. HOLCOVÁ Klára              

3. TESAŘ Jan

4. VESELÁ Barbora

5. RAŠKA  Adam

6. PODOLÁK  Adam

7. ŠTAFETA  na 4x 400 m – Šabata, Podolák L., Veselý, Tesař

8. AXON  Adam

9. HAVLÍNOVÁ Zuzana

10. ŽEMLIČKOVÁ  Adéla

Gratulujeme všem vyhlášeným atletům a přejeme mnoho štěstí do nadcházejících sezón.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří poskytli ceny do tomboly, a pořadatelům, díky kterým se povedlo ples obnovit. Děkujeme všem, kteří s námi prožili sezónu 2023 a vstupují s námi do té následující.

Video shrnující sezónu 2023 a fotky z plesu naleznete v odkazu: https://photos.app.goo.gl/5z8urCAL3b2j8M1F