Ani z halového Mistrovství ČR žáků nejedeme s prázdnou!

Sérii halových Mistrovství České republiky uzavřelo první březnový víkend ( 2.- 3. 3. 2024 ) v pražské Stromovce HMČR žáků a žákyň. Na startu se ukázal nejeden závodník ve staroboleslavských barvách a domů jsme nejeli ani z Atletické haly Otakara Jandery s prázdnou.

V sobotu byl jediným želízkem v ohni Adam Axon, který se představil na startu 1500 m. Adam byl jedinou Houšteckou nadějí na medailové umístění na tomto šampionátu, a proto si mmoho houšteckých příznivců nenechalo jeho závod ujít a přijeli ho podpořit přímo na místo dění. Adam se hned po startu ujal vedení. Vidina zlaté medaile se mu však začala rozplývat v náběhu do posledního kola, kdy ho o titul připravil soupeř z Nového Města nad Metují. Adam však zvládl odrazit atak dalšího ze soupeřů a medailové ambice naplnil. V rychle rozběhlém závodě, kde padal jeden osobák za druhým, si doběhl pro stříbrnou medaili. Svým časem 4:14,52 min Adam nejen vylepšil svůj osobní rekord, ale také stanovil nový oddílový rekord na 1500 m žáků v hale, jež do té doby držel Pavel Vinduška.

Jedinou naši zástupkyní byla věkem stále ještě mladší žákyně Aneta Valentová. Jedna z nějmladších závodnic mistrovství se představila v závodě na 150 m. Aneta doběhla po boku o kategorii starších dívek na druhém místě ve svém rozběhu. Časem 19,18 s zaznamenala nový nejlepší výkon, jež jí vynesl účast ve finále B. Ve svém finálovém běhu zvládla svůj vylepšený osobní rekord ještě stlačit. S časem 19,01 s obsadila celkové 7. místo a znovu tím vylepšila svůj vlastní oddílový rekord na 150 m mladších i starších žákyň.

Šampionát tradičně uzavíraly závody štafet, kde jsme měli žákovské zastoupení. Štafeta 4×200 m ve složení Axon, Vašíček, Hlaváček a Joudal se představila ve druhém rozběhu, kde obsadila 3. místo. Náš kvartet žáků obsadil ve velmi nabité konkurenci celkové 12. místo s časem 1:44,93 min.

Všem účastníkům i jejich trenérům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí do přístích sezón.

Děkujeme za vydařenou halovou sezónu plnou nových osobních i oddílových rekordů, kvalitních výkonů i medailí. Opouštíme halu a těšíme se na všechny závodníky na dráze pod otevřeným nebem!

Odkaz na fotky:

https://www.rajce.idnes.cz/houskah/album/hmcr-zactvo-2024-stromovka-sobota

https://www.rajce.idnes.cz/houskah/album/hmcr-zactvo-2024-stromovka-nedele

https://photos.app.goo.gl/dsqYkK5CVvCgRHy77