Bára Veselá a Honza Tesař úspěšní v boji o reprezentační dres

O uplynulém víkendu bojovala dvojice našich atletů o reprezentační dres. Bára Veselá i Honza Tesař byli ve svém snažení úspěšní. Bára se v Berouně postavila mimo soutěž na start běhu na 400 metrů překážek a dokázala o šest setin vteřiny pokořit požadovaný limit pro Evropský olympijský festival mládeže, který se koná na přelomu léta v gruzínském hlavním městě Tbilisi. Honza zase vybojoval ve druhém kole extraligy na kladenském Sletišti místo v reprezentační štafetě na 4×400 metrů pro Mistrovství Evropy družstev, které se koná už tento víkend v Heraklionu na řeckém ostrově Kréta. Gratulujeme a držíme palce!
Na podruhé už Bára Veselá limit pokořila
Bára Veselá se o limit na dlouhých překážkách pokusila po druhé během krátké doby, když před týdnem na domácím stadionu v Houštce to napoprvé nevyšlo. V rámci třetího kola 1. ligy se muselo naše družstvo žen tentokrát bez Báry obejít (a ztráta to byl citelná), když se Bára soustředila pouze na trať 400 metrů překážek a tam navíc nastoupila mimo bodování.
Bára v samotném závodě bojovala hlavně s časem, když všechny soupeřky nechala daleko za sebou. Bára nakonec svou skvělou formu prodala, když cílem proběhla v čase 61,94 a o šest setin vteřiny tak pokořila nominační limit pro Evropský olympijský festival mládeže. To, že překonala vlastní oddílový rekord pro juniorskou a dorosteneckou kategorii, snad ani není třeba dodávat.
Honza Tesař opět členem reprezentační štafety, start na univerziádě v ohrožení
Honza Tesař si to zase v neděli rozdal o tři volná místa v reprezentační štafetě s největšími konkurenty v rámci druhého extraligového kola na Kladně. A i když ve strhujícím závodě, kdy o prvních třech místech musela rozhodovat cílová kamera, doběhl třetí, mohl být velmi spokojen. Letos poprvé se venku na dráze dokázal dostat pod 47 vteřin, když v dresu pražského Olympu proběhl cílem v čase 46,77. Lepší byli jen „oddíloví“ kolegové Flaška (46,76) a Desenský (46,77). Černý Petr tentokrát zůstal Patriku Šormovi z pražské Dukly, který doběhl čtvrtý, a kterého Honza v přímém souboji dokázal odsunout na průběžnou pátou příčku v republikových tabulkách.
Honza tak bude mít společně s dalšími reprezentačními kolegy možnost napravit loňskou nevydařenou štafetu na Mistrovství Evropy družstev a nejen to, pokusí se zaběhnout, co možná nejlepší výsledek, neboť tento závod je jedinou možností, jak se kvalifikovat na Mistrovství světa v Pekingu. V tomto týdnu byla také potvrzena nominace na světovou univerziádu a Honza v ní tentokrát nechybí. Bohužel s ohledem na smrtící nákazu MERS, která má své epicentrum v jihokorejské metropoli, není jisté zda česká výprava univerzitních sportovců do Asie vůbec odletí. Honzovi tak jako tak přejeme hodně štěstí a držíme palce!!