3. kolo KP družstev mladšího žactva a přípravek

Ve středu 10.6.2015 odpoledne jeli naši nejmladší závodníci na kladenské Sletiště, kde se konalo 3. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva a přípravek skupiny “A”. Původně je měl pořádat ŠSK Slaný v pátek 12.6.2015. Přesun na poslední chvíli znamenal citelné oslabení, zejména pak u mladší žáků. Děvčata dokázala obhájit druhé místo, kluci však v neuvěřitelně vyrovnané soutěži obsadili až místo šesté!!! V družstvu přípravek dostali šanci další naši nejmenší závodníci, kteří si vedli velmi dobře a skončili na šestém místě.
Skvělá forma Katky Tvrdé před Olympiádou dětí a mládeže
Ve třetím kole se nůžky mezi silným kladenským družstvem a zbytkem družstev ještě více otevřely. Pořadí třetího kola:
11. Sokol Roztoky 2
Do celkového bodového zisku opět nejvíce přispěla Kateřina Tvrdá, která na kladenském stadiónu dokázala dvakrát zvítězit a to vždy v novém osobním maximu. V dálce dokázala nejdále skočit do vzdálenosti 4,82 metru a tím vyrovnala dosud nejlepší oddílový výkon Báry Veselé z před dvou let!!! Na šedesátce s překážkami atakovala hranici extratřídy deseti vteřin, s časem 10,03 jednoznačně zvítězila. Katka navíc byla členkou štafety na 4×300 metrů, která ve složení Tereza Loučová, Štěpánka Lencová, Šárka Valášková a Katka Tvrdá skončila s časem 3:21,95 čtvrtá.
V kouli se prala s technikou Tereza Loučová. Ale nakonec zvládla skvělých 10,53 metru, pouhých pět centimetrů za svým osobákem. Ve dvou disciplínách opět dokázala bodovat Šárka Valášková. Na šedesátce s překážkami si zaběhla nový výborný osobák, čas 10,67 byl nakonec čtvrtý nejlepší. Ve výšce dokázala Šárka skočit 1,20 metru, za které brala dělené desáté místo. Ve stejné soutěži se představila i Martina Kolářová, která překonala laťku na stojanech ve výšce 1,25 metru (rovněž nový osobák) a skončila pátá. Páté místo rovněž obsadila v hodu míčkem Martina Truhlaříková za výkon 35,83 metru. Šestá doběhla v závodě na 600 metrůAdéla Zalabáková, která běžela velmi takticky, když se chvíli nechala táhnout a v závěru moc pěkně zafinišovala. Osobák si zlepšila i Thea Vostrá ve vrhu koulí, kterou dokázala poslat do vzdálenosti 8,18 metru. S tímto výkonem skončila osmá. Osmá rovněž skončila Jessica Huňorová, která hodila míčkem 32,76 metru. Poslední body družstvu přinesla čtveřice Denisa Kalinová, Jessica Huňorová, Martina Truhlaříková a Adéla Zalabáková, která zvládla čtyři třísetmetrové úseky za 3:41,59, což byl v konečném součtu devátý nejlepší čas.
Družstvu žáků chyběl k lepšímu výsledku kousek
Družstvo mladších žáků se ve třetím kole muselo obejít bez obou lídrů – Lukáše Podoláka a Vaška Nepomuckého. Na výsledku se to bohužel odrazilo výrazně. Pořadí třetího kola:
7. ŠSK Slaný 19
Nejvíce se ve středu dařilo Pavlu Benešovi, který jako jediný dokázal „vystoupat“ na stupně vítězů, když na šestistovce doběhl druhý v čase 1:51,62. Pavel se prosadil i soutěži dálkařů, kde dokázal skočit 4,25 metru a skončil šestý. Na dělené čtvrté místo dosáhnul Jakub Holec ve výšce, který skočil 1,20 metru.
Dvě pátá místa dokázal obsadit Jakub Pokorný. Hladkou šedesátku zvládnul v čase 9,09 a míčkem hodil do vzdálenosti 40,66 metru. Jakub byl navíc členem štafety na 4×300 metrů, která ve složení Vojta Buriánek, Ondra Machota, Jakub Pokorný a Jakub Holec doběhla v čase 3:32,72 rovněž pátá. Festival pátých míst zakončíme v soutěži mladých koulařů, kde i nadále pokračuje ve zlepšených výkonech Štěpán Řádek. Štěpán si vylepšil na Kladně maximum nově na 7,74 metru.
V obou disciplínách, ve kterých startoval, bodoval Ondra Machota. Ondra dokázal na hladké šedesátce zaběhnout sedmý nejrychlejší čas 9,54. Na stopadesátce si Ondra o místo pohoršil. Půlku zatáčky a cílovou rovinku zvládl za 23,60. Sedmé místo si ve výšce připsal Vojta Buriánek, když dokázal přeskočit laťku ve výšce 1,15 metru. Jakub Rychtařík zase získal body pro družstvo za osmé místo v hodu míčkem, který dokázal hodit do vzdálenosti 35,56 metru. Poslední bod do celkového zisku družstva připsala naše druhá štafeta na 4×300 metrů, která ve složení Pavel Beneš, Vojta Kinda, Jakub Rychtařík a Filip Quaiser proběhla cílem v desátém nejlepším čase (3:47,49).
Kompletní výsledky naleznete zde.
Družstvo přípravky na zkušené
Ve třetím kole jsme sestavili úplně nové družstvo z dětí, které ještě za družstvo přípravky nezávodily. Závody na Kladně, tak pro ně byly určitě velkou zkušeností. Navíc na ně tentokrát čekala zrádná disciplína v podobě běhu na 50 metrů překážek, kterou ale všichni zvládli nad očekávání. V tomto kole se ještě děti poměřovali v hodu raketkou (další naše silná disciplína) a skoku do dálky (kde se nervozita projevila asi nejvíce). Na závěr se běžela štafeta na 8×100 metrů.
Naše družstvo tentokrát patřilo k jedněm z nejmladších. Děti se však rychle rozkoukaly a srdnatě se praly o co nejlepší výsledek. Na nejlepší tentokrát nestačily, což bylo vidět zejména v závěrečné štafetě. Všem ale patří velký dík za přístup a snahu. Šesté místo je určitě úspěchem a slušný bodový zisk znamená, že v celkovém součtu po třech kolech děti i na dále udržely náš oddíl na průběžném prvním místě!!! Na kladenském Sletišti nás tedy reprezentovali:
Eliška Čiháková, Klaudie Černá, Petra Miková, Michaela Ruttová, Anna Žemličková, Kristýna Kindová, Marie Kotoučová, František Korbel, Michal Baloun a Tomáš Lomnický.