2. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva

V pátek 16.5. 2014 odpoledne jela družstva mladších žáků a žákyň do Kolína, kde domácí oddíl pořádal 2. kolo Krajského přeboru pro skupinu “B”. Při příjezdu do Kolína začalo pršet, foukal studený vítr a tahle psina vydržela po celou dobu závodů. Naši mladí atleti se i přes nepřízeň počasí představili v dobrém světle, a až na malé nedorozumění v kouli vše zvládli na jedničku. Děvčata bez několika opor tentokrát skončila pod stupni vítězů. Kluci si vedli o poznání lépe a skončili druzí.
Děvčata bez několika opor skončila čtvrtá
Družstvo mladších žákyň jelo do Kolína bez několika opor a zejména absence zraněné Kristýny Korelové byla citelná. O konečném výsledku se navíc rozhodovalo v kouli a ve výšce, kde jsme neměli žádnou zástupkyni. A také na hladké šedesátce, což byla jediná disciplína, které se děvčata účastnily bez bodového zisku. Domácího prostředí beze zbytku využilo družstvo Kolína. Pořadí druhého kola:
1. Sokol Kolín – atletika 136 bodů
2. Olympia Kutná Hora 100
3. Spartak Vlašim 96
4. Slavoj Stará Boleslav 77
5. AC Čáslav 45
6. Sokol Kolín “B” 35.
Do celkového bodového zisku tentokrát nejvíce přispěla Eliška Čechová, která zvítězila v běhu na 300 metrů s časem 47,63 a byla druhá v hodu kriketovým míčkem, který dokázala dohodit na metu 44,46 metru.. Navíc ještě rozbíhala štafetu na 4×60 m, která ve složení Eliška Čechová, Tereza Kasáčková, Soňa Černá a Lenka Čechová proběhla cílem v čase 36,40 na místě čtvrtém. Je škoda jedné nezdařené předávky, která holky připravila o lepší umístění. O druhé vítězství se zasloužila Lenka Čechová, když s výkonem 47,32 m nenašla přemožitelku v krikeťáku. Lenka navíc přidala třetí místo v dálce, když dokázala i přes velmi chladné počasí posunout svůj osobák na 4,33 metru.
Skvěle si vedly holky na vytrvalecké trati 1500 metrů. Markéta Miková půlku závodu odtáhla a nakonec doběhla druhá v čase 6:09,96, když v závěru musela odolávat náporu Soni Černé. Soňa si na 1500 metrů odbyla premiéru a nutno dodat, že zdařilou. I přes opatrnější začátek a dvě kola absolvovaná s rozvázanou tkaničkou doběhla třetí v čase 6:11,08. V dálce se činila Tereza Dlouhá, která se dostala do užšího finále a s výkonem 3,71 metru skončila šestá. To se nepodařilo Štěpánce Lencové, která skončila na místě devátém (3,54 metru). Štěpánce se ale podařilo bodovat i na 60 m. př., kde doběhla v čase 13,83 na místě sedmém. Po bodu za desáté místo získaly Tereza Kasáčková, která překážky zvládla za 14,12 a také druhá naše štafeta ve složení Štěpánka Lencová, Markéta Miková, Tereza Naušová a Tereza Dlouhá. Opět se bohužel nepodařila jedna z předávek, jinak by čas 39,28 o poznání lepší.
Družstvo žáků začíná nabírat dech a sílu
Zatímco v roce loňském nebylo výjimkou, že mladší žáci jezdili na závody v minivýpravě čtyř pěti atletů, letos se začíná blýskat na lepší časy. A to nejen co do počtu, protože výkony kluků jdou viditelně nahoru. V Kolíně se stejně jako holky vypořádali s počasím výborně. Jediné, co trochu pokazilo dojem byla opět jedna nevydařená předávka u “áčkové” štafety, která kluky stála vítězství. A pak tu také byla kaňka na jinak skvěle zvládnutých závodech, totiž představení domácích pořadatelů v kouli.
Neodpustím si tuto poznámku, neboť se nejedná o první “přehmat” v Kolíně vůči našim závodníkům. Své si s domácím “bařtipánem” užil v letech minulých např. Jakub Veselý. Pan správce a parta jeho nohsledů nazývající se rozhodčí a technická četa při vrhačských disciplínách by si možná mohla uvědomit, že závody jsou určené pro atlety a ne pro jejich pobavení. Že se časový program urychloval a naši kluci byli výteční ve výšce, a ta se prodlužovala, to je holý fakt. Stejně tak, aby zvládali přebíhat z výškařského sektoru, kde zbývali už jen čtyři závodníci, ke kouli těch 200 metrů tam a zpět. Ale aby nenechali kluky odházet, alespoň ty tři pokusy, které jim náleží, to jsme nikde jinde nezažili. A vrcholem je jejich ubohost s jakou si dovolili urážet Jakuba Pěčka kvůli vzhledu. Ani se Jakubovi nedivím, že koulí doslova mrsknul pouze jednou a soutěže se tak radši prakticky neúčastnil!
6. Sokol Kolín “B” 41,5.
Nejvíce se v pátek dařilo Filipu Klokočníkovi. Ten dokázal zvítězit v dálce výkonem 4,37 metru. A po postupu z rozběhů na 60 metrů (8,38) doběhl ve finále na třetím místě v čase 8,54. Navíc byl členem štafety 4×60 m, kterou spolu s Jakubem Pěčkem, Jakubem Klasnou a Ondřejem Malinou zvládli za 33,18, když ve finiši těsně prohráli se štafetou Čáslavi.
Ve velmi dobrém světle se představila nova posila Ondřej Malina. Ondra při své premiéře pomohl družstvu k výraznému bodovému zisku za dvě druhá místa. Ve výšce dokázal překonat laťku ve výšce 1,44 metru a v koulařském sektoru dokázal po jediném tréninku kouli poslat do vzdálenosti 9,91 metru. O druhé vítězství kluků se zasloužil Jakub Pěček, který dokázal překonat laťku na stojanech ve výšce 1,55 metru.
Denis Michalík se s ohledem na nedoléčené zranění nohy představil pouze v hodu kriketovým míčkem a vedl si více než dobře. Prakticky ze stoje dokázal hodit slušných 48,70 a skončil na druhém místě. V běžeckých disciplínách bodoval i lepšící se Jakub Klasna. Na hladké šedesátce skončil v čase 8,68 čtvrtý (v rozběhu 8,64), na té s překážkami v osobním rekordu čase 11,27 s třetí.
V obou disciplínách, ve kterých startoval, bodoval Vít Rychtařík. Víťa nejprve doběhl šestý na 60 m. př. v čase 12,53. Aby v závěru programu dokázal na třístovce zaběhnout čas 52,16, který mu vynesl čtvrté místo. Čtvrté místo obsadil po statečném boji při své premiéře na 1500 metrech Vojtěch Buriánek. Vojta se dokázal výrazně dostat pod šest minut a jeho čas 5:48,46 je hodně nadějný.
Jakuba Pokorného v záplavě atletů snadno přehlédnete, jeho výsledky však ne. Na hladké šedesátce se probojoval z rozběhů (9,15) do finále B, kde doběhl druhý v čase 9,12 a celkově tak skončil osmý. Velmi dobře se mu dařilo i v hodu kriketovým míčkem, když dokázal dohodit do vzdálenosti 43,18 a skončil šestý. Šesté místo patřilo v dálce Tomášovi Harmachovi, když dokázal skočit 3,86 metru. Prokopu Málkovi se v krikeťáku tolik nedařilo, ale na šedesátce s překážkami skončil sedmý (12,57) a navíc byl členem druhé štafety, která ve složení Prokop Málek, Jan Bán, Jakub Pokorný a Víťa Rychtařík vybojovala s časem 37,96 jeden bod za desáté místo.