Mladší žákyně opanovaly víceboj na Kladně

Ve středu 30.4. dubna odpoledne se na kladenském Sletišti neslétaly čarodějnice, ale konal se zde Přebor Středočeského kraje ve vícebojích mladšího žactva, přičemž výsledky byly započítávány i do 1. kola Krajského přeboru družstev. Nás jednoznačně potěšil pohled na stupně vítězů u děvčat, protože všechny tři stupně obsadily holky z Houštky. Zvítězila Kristýna Korelová před Eliškou a Lenkou Čechovými. Gratulujeme!!!
Výsledky přínášíme sice trochu opožděně, ale asi ani sami organizátoři závodů z Kladna nepočítali, že budou domů odcházet za tmy a pouze s výsledky z jednotlivých disciplín. Atletika prožívá boom, zájem dětí a rodičů je obrovský, což je ostatně vidět každý den na stadionu v Houštce. Zatímco loni se v Houštce proháněla “pouze” půldruhá stovka mladých atletů, letos se jich na Kladně sešlo už 220! Skoro celý týden tedy trvalo než byly spočítány výsledky víceboje a výsledky družstev. A naše děvčata si musela na svou chvíli slávy počkat až na neděli do Vlašimi.
Kristýna Korelová přebírá žezlo od Báry Veselé
Loni v Houštce kralovala Bára Veselá, letos na Kladně Kristýna Korelová. Kristýna si i přes potíže s nataženým tříslem vylepšila ve třech disciplínách osobní maxima (na šedesátce hladké i s překážkami a v krikeťáku). Jednoznačně zvítězila nad překážkami (10,35), na půlce skončila třetí (2:39,80) a základem k vítězství bylo rozhodně šesté místo v míčku (42,40 metru). Celkem Kristýna získala 2458 bodů. Na stupně vítězů ji doprovodily Eliška a Lenka Čechovy. Eliška byla třetí v dálce za 4,10 metru a také v míčku za rovných 46 metrů. V pětiboji se jí podařilo získat v součtu 2318 bodů a skončila druhá před Lenkou, která skončila se ziskem 2245 bodů na místě třetím. Lenka se blýskla zejména v hodu kriketovým míčkem, kde jasně zvítězila výkonem 49,40 metru.
Pro další děvčata byly závody na Kladně hlavně první zkušeností z větších závodů, a tak se bohužel do první desítky nevešla naše žádná další závodnice. Zbývající holky si vedly následujícím způsobem:
86. Pejšová Barbora 814.
A jak se promítly výsledky jednotlivých děvčat do hodnocení družstev. Ve skupině B, kam jsme letos opět zařazení, děvčata nenašla přemožitele a po první kole jsou v tabulce první! Pořadí družstev v první kole bylo následující:
1. Slavoj Stará Boleslav 14796 bodů
2. Sokol Kolín “A” 13853
3. Spartak Vlašim 13052
4. AC Čáslav 5966
5. Sokol Kolín “B” 1944
Družstva Olympie Kutná Hora a Sokola Říčany se neprezentovala.
Mladší žáci nezklamali, ani neoslnili
Mezi mladšími žáky se naši kluci na stupně vítězů nevešli a jen dva z nich skončili v první desítce resp. dvacítce. Nejlepšími z našich atletů byl na devátém místě Jakub Pěček se ziskem 1381 bodů. Hned za ním se na konci první desítky umístil při své premiéře Filip Klokočník, který získal celkem 1360 bodů. Oběma se nejvíce dařilo v dálce, kde byl Filip s výkonem 4,46 metrů třetí a Jakub, který skočil 4,38 metru, čtvrtý.
Ostatním klukům se už tolik nedařilo a stejně jako u děvčat zejména sbírali cenné zkušenosti. Zdravotní problémy připravili o lepší výsledek Denise Michalíka, který v loňském roce skončil v první desítce. Nyní absolvoval pouze čtyři disciplíny a do závěrečné půlky nenastoupil. Lépe mohl při své premiéře dopadnout i Tomáš Harmach, který po pádu nedokončil šedesátku s překážkami. Konečné pořadí našich kluků bylo následující: