Zpravodaj družstva žen č. 5

Máme za sebou všechna čtyři kola základní soutěže družstev žen 1. ligy. Podařilo se nám opět obsadit postupové místo, tentokrát druhé, a postoupit do baráže o extraligu.

Děkuji všem atletkám, které za družstvo nastoupily a pomohly k postupu. Do posledního kola nás nastoupilo sedmnáct. Citelně chyběly zraněná Lenka Čechová a i Adéla Zahrádková.  V kole jsme třikrát zvítězily, třikrát byly druhé  a dvakrát třetí.

Pořadí družstev v 4. kole                                                Pořadí družstev po 4. kolech

1.  LIAZ Jablonec n.N.          176  bodů                      1. Sokol Kolín atletika        707      b     28  hl.b

2.  Atletika Stará Boleslav     165                                2.  Atletika Stará Boleslav   672,5          27

3. Sokol Kolín atletika          158                                3.  LIAZ Jablonec n.N.        600,5          23

4. Sokol Hradec Králové       136                                4. Sokol Hradec Králové     542             22

5. Slovan Liberec                  128,5                             5.  VTŽ Chomutov               522            16

6. VTŽ Chomutov                 119                                6. Slovan Liberec                 470            14

7. AC Mladá Boleslav            79,5                              7.  AC Sparta Praha             342,5           8

8. AC Sparta Praha                 61                                 8. AC Mladá Boleslav         312,5           6

Nejvíce bodů opět získala Klára Holcová, která byla druhé v kouli, třetí v disku a čtvrtá v kladivu. Tereza Holcová vyhrála kladivo, v kouli byla pátá a v disku v letošním osobáku sedmá. Barbora Veselá vyhrála běh na 400 m překážek, byla finišmankou vítězné štafety na 4×400 m a podílela se na čtvrtém místě krátké štafety. Eliška Čechová byla na 400 m překážek druhá a i ona běžela obě výborné štafety. Sopfie Piechnotová obsadila v dálce krásné třetí místo a byla pátá na 200 m. Pavla Cabrnochová byla čtvrtá ve skoku vysokém a šestá ve skoku o tyči.  Silva Koudelková zažila velmi specifický závod, pořadatelé ji nedali do závodu na 400 m překážek druhou překážku a tak nemohla doběhnout s děvčaty. Proto  jako náhradní závod běžela s muži. Ti jí pomohli k pěknému času, s kterým obsadila čtvrté místo. Škoda, že běžela vlastně sama, pohled na doběh, kdy dobíhají naše děvčata do cíle první, druhé a čtvrté by byl velmi hezký. I Silva byla členkou výborných štafet. Zuazana Kubíčková běžela výborně 1500 m a obsadila třetí místo. Byla členkou druhé dlouhé štafety, která s převahou vyhrála běh B a časem se zařadila na čtvrté místo. Škoda, že B štafety nemohou být řazeny do běhů podle dosažených časů. Jsi druhá štafeta oddílu, tak běžíš druhý běh, co na tom, že vyhráváš o 80 m. Marianě Langerové se velmi dařilo a ve skoku o tyči obsadila druhé místo. Eliška Šíchová skáče velmi dobře trojskok. Tentokrát byla pátá. Škoda skoku dalekého, byla jedenáctá  stejným výkonem s desátou. Byla členkou druhé dlouhé štafety.  Zuzana Havlínová se opět mezi staršími běžkyněmi neztratila a běžela výborně 800 m a obsadila šesté místo. I ona byla členkou druhé dlouhé štafety. Klaudie Černá byla sedmá v běhu na 400 m a podílela se na výhře štafety na 4×400 m. Adéla Žemličková se poprvé probojovala do B finále na 100 m, běh vyhrála a obsadila tím celkové sedmé místo. Byla členkou štafety na 4×100 m. Daniela Mandíková bojovala statečně na 1500m. Po návratu ze soustředění běžela krásně dvě třetiny tratě, pak jí došly síly. Pomohla druhé dlouhé štafetě ke čtvrtému místu. Janě Čapkové se tentokrát tolik nedařilo a v hodu kladivem byla osmá. To samé by se dalo říci o Valentýně Wenigové v závodě v hodu oštěpem. Na třetím kole byla druhá, teď devátá. Nikola Melicharová si v hodu diskem hodila osobní rekord, ale na bodování to nestačilo

V sobotu 3. září nás v Praze na Děkance čeká baráž o extraligu. Budu velice ráda, když se na poslední závod družstva žen sejdeme v co největším počtu a zabojujeme o co nejlepší umístění. V loňském roce jsme byly v baráži v Olomouci páté. Bylo by pěkné, i když to nebude vůbec lehké,  zabojovat o podobné umístění. Zajistila jsem na sobotu malý autobus. I když vím, že hodně z vás  jezdí na závody autama až na čas svého závodu, byla bych ráda, aby nás autobusem jelo co nejvíce.

Jindra Pluhařová