Závody našich nejmenších atletů a atletek z minipřípravky

V sobotu 3.6.2023 se na atletickém stadionu v Houštce sešlo téměř 70 malých atletů a atletek z naší atletické minipřípravky. Jedná se o děti ročníku 2014 a mladší.

Děti byly rozděleny do 6 kategorií a spolu s trenérem, který skupinku doprovázel, absolvovaly jednotlivé disciplíny atletického čtyřboje. Vyzkoušeli si sprint na 50m, skok do dálky, hod míčkem a překážkovou dráhu. Vítězem čtyřboje se stal ten, kdo měl nejnižší součet pořadí v jednotlivých disciplínách.  Mezi chlapci dominoval Matěj Altman (2015), který získal ve všech disciplínách první místo. Nejrychlejší atletkou závodů ve sprintu na 50m byla Danielka Trnová, v čase 8,2s. Nejdelší skok v dálce předvedla Nela Volfová výkonem 357cm. V soutěži hodu míčkem nejlepší výkony již patřili chlapcům. Nejdelší hod závodu byl změřen Matěji Altmanovi 26,7m a také velmi parádní výkon předvedl Tomáš Sládek výkonem 25,15m. V překážkové dráze se nejhbitěji dostala k cíli Danielka Trnová v čase 10,7s.

Po čtyřboji následovala štafeta 8x100m. Nominace do štafety probíhala na základě výkonu v běhu na 50m. Nejrychlejší štafetou byly děvčata z ročníku 2014. Slušnou konkurencí jim byli chlapci roč. 2015, kteří doběhli druzí.

Pro mnohé děti to byly vůbec jejich první atletické závody, kde cílem bylo, aby si jednotlivé disciplíny vyzkoušeli, získali zkušenosti a jistotu pro další závodění.

Výsledky závodů jsou k dispozici na tomto odkazu: https://drive.google.com/file/d/1UoXuVjHBifMVvofdjxcTWhVuOUijOWEc/view?usp=sharing