Extraliga v podání staroboleslavských atletů!

První Kolo

Někteří z našich současných i odchovaných staroboleslavských atletů, se představili na extraligové soutěži družstev. První extraligové kolo proběhlo 14. 5. 2023 v Brně. Počasí nebylo k atletům tentokrát vůbec přívětivé, ale i přes déšť a chladnější teploty se naším atletům podařily podat hezké výkony, a některým brněnská dráha přinesla i osobní rekordy.

Jako první se na trati 800 metrů představila naše odchovankyně Lenka Čechová. Sestry Čechovy sice již nezávodí za Atletiku Starou Boleslav, ale přesto patří do naší Houštecké rodiny. Lenka si hned prvním startem sezóny zlepšila osobní rekord na výborný čas 2:06,36. Do cíle doběhla na 4. místě, a po celou dobu závodu se držela těsně v patách české půlkařské elity! Ani na hladké 400m Lenka nezůstala pozadu, a opět obsadila 4.místo s časem 55,54.

Další disciplínou kde jsme mohli zaznamenat známá jména byla 400m př. Svou premiéru v dresu PSK Olympu Praha si na modrém mondu v Brně odběhla hostující Barbora Veselá. Při svém prvním letošním startu na dlouhých překážkách si Bára zaběhla solidní čas 59,59 a obsadila 3.místo. Její tréninková parťačka a druhá z odchovaných houšteckých dvojčat, Eliška Čechová, se s toutéž tratí popasovala v čase 62,58 a doběhla tak na 6.místě. Obě se dále představily ve 2. běhu na 200 m, kde v čase 25,76 (Bára) a 27,13 (Eliška) finišovaly na 11. a 12.místě.

Všechny tři dívky byly také velmi důležitou součástí štafety Olympu Praha na 4x400m. Ve složení Veselá, Čechová L. , Čechová E. a Šilhavá vydobyly celkové 3.místo.

Druhé kolo

Druhé Extraligové kolo se odehrálo v sobotu 27.5. na dráze v Plzni. I v tomto kole vyběhli tři naši staroboleslavští atleti, tentokrát v trochu jiném složení. Eliška Čechová kvůli zdravotním komplikacím do závodu nenastoupila, zato jsme mohli sledovat také mužské zastoupení.

Letošní první 400m sezóny si v Plzni otestoval Jan Tesař, který je straboleslavský, ale také hostuje za PSK Olymp. Do cílové rovinky se Honza vehnal, po boku Pavla Masláka, na prvních příčkách. V závěru mu bohužel nezbylo dostatek sil na udržení pozice, a tak protnul cílovou čáru v čase 47,27 na třetím místě.

Také Lenka Čechová, se v této soutěži soustředila na trať poloviční než je její obvyklá – tedy 400m. V prvním, velice rychlém běhu, se Lenka statečně poprala s únavou z již několika předešlých a kvalitních závodů, a s časem 56,11 skončila na celkovém 7.místě.

Na stejnou vzdálenost, ale s překážkami, se znovu postavila Barbora Veselá. Bára tentokrát obsadila druhou pozici, a svoje sezónní maximum posunula o desetinu na čas 59,43.