Soustředění v Ostravské hale

Skupinka šesti našich staroboleslavských atletů se vydala na týdenní soustředění do ostravské haly, aby doladili formu na blížící se vrchol sezóny. Atleti se ubytovali v apartmánu, kde si sami vařili a uklízeli, a proto spolu se sportovní stránkou zdokonalovali i své kulinářské dovednosti. Dřina pod taktovkou trenérů Terky a Kuby Veselých se vyplatila. V neděli 11.2. se celé soustředění zakončilo závodem přeboru Olomouckého a Zlínského kraje, kde atleti nezklamali a připsali si nejlepší sezonní maxima, a někteří dokonce i osobní rekordy. Adam Axon v závodě na 800 m doběhl do cíle těsně nad hranicí 2 minut v čase 2:00,55 s. Tím si vylepšil nejen svůj osobní rekord, ale i Houštecký oddílový rekord. Klaudie Černá si v závodě na 400 m zaběhla své osobní maximum, kdy čas poprvé stlačila pod 58 vteřin a cílem proběhla v čase 57,88 s. Pro osobní maximum si na 60 m doběhl i Adam Tersch v čase 8,08 s. Na stejné trati také závodil Radek Joudal, který postoupil do finále B s časem 7,89 s, kde tento čas dokázal vylepšil o 1 setinu na 7,88 s.  Jakub Veselý potvrdil své předpoklady a zaběhl 400 m pod 50 vteřin v čase 49,78 s. Poslední účastnicí soustředění byla Zuzka Havlínová, potvrdila roli favoritky a v běhu doběhla první, avšak k osobnímu maximu se nepřiblížila. Na Mistrovství české republiky budeme všem atletům držet palce, aby podali co nejlepší výkony.

autor: Černá Klaudie, Havlínová Zuzana