Mistrovství České republiky v hale mají za sebou už všechny věkové kategorie

Ostravská atletická hala hostila letos halové vrcholy všech věkových kategorií. Houštečtí atleti tvrdě trénovali, aby na svých mistrovstvích předvedli to nejlepší. To, jak se jim dařilo, určitě stojí za zmínku.

Mistrovství ČR mužů a žen v hale 18. – 19. 2. 2023

Na atletickém vrcholu halové  sezóny dospělých se představila hned čtveřice našich atletů.

Na trati 400 m se představil Jan Tesař, který si zajistil přímý postup do finále díky svému sezónnímu maximu 47,09. Ve finále se Honzovi povedlo znovu zlepšit své sezónní maximum a časem 46,60 si doběhl pro bronz.

Pavel Vinduška startoval v běhu na 1500 m. Pavel skvěle využil rychle rozběhnutého závodu a  držel se v kontaktu s nejlepšími. Finišoval na nepopulárním 4. místě, ale rozhodně nespokojený nebyl. Časem 3:42,42, ve kterém finišoval, zaběhl nejen své osobní maximum, ale i nový juniorský halový rekord!

Jediným staroboleslavským sprinterem byl Adam Raška, který se představil na startu 60 m.I po zdravotních problémech, které Adama provázely přípravou, nezaostal daleko za svým osobním maximem. S časem 6,95 s finišoval jako 5. ve druhém rozběhu. Do závodu na 200 m Adam již nenastoupil.

Jedinou ženskou zástupkyní na MČR mužů a žen byla Klára Holcová. Ve vrhu koulí Klára obsadila 8. místo s výkonem 12,18 m.

Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v hale 25. – 26. 2. 2023

V této kategorii měla Stará Boleslav nejsilnější zastoupení a odváží si z ostravské haly dva mistrovské tituly a několik finálových účastí.

Jako první v hale startoval Michal Baloun v běhu na 60 m. Ve druhém běhu dorostenců Michal obsadil 7. místo v čase 7,41. Dále jsme Michala mohli vidět v běhu na 200 m. Po výborném startu Michal obsadil 4. místo ve svém 2. rozběhu s časem 23,83.

Dorostenka Klaudie Černá se představila ve druhém rozběhu na 400 m, kde zvládla stlačit svůj osobní rekord pod 59 s. Časem 58,63 si zajistila postup do nedělního finále. Po vydařeném startu se Klaudie probojovala na seběhu na 5. místo, které udržela až do cíle a finišovala v čase 59,30.

800 m dorostenců běžel ve staroboleslavských barvách Šimon Slavík. Šimon si novým osobním rekordem v hodnotě 2:02,19 doběhl pro přímý postup do finále. Taktické finále se nevyvíjelo podle Šimonových plánů a obsadil v něm 8. místo s časem 2:04,55.

Ve druhém běhu juniorek na 800 m se představila Zuzana Kubíčková, která soupeřkám odtáhla většinu závodu, ale bohužel jí nestačily síly na finiš a nakonec obsadila v tomto běhu 5. místo v čase 2:21,47. V neděli se představila na startu 1500 m juniorek, kde po mnoha strkanicích obsadila 12. místo s časem 4:58,69.

V bězích na 800 m jsme měli ještě jedno zastoupení a to Zuzanu Havlínovou, která si svým odvážným během doběhla nejen pro nový osobní rekord v hodnotě 2:19,08, ale i pro přímý postup do finále. Finálový běh se Zuzce vydařil a povedlo se jí stlačit své osobní maximum pod hranici 2:18! S časem 2:17,53 si Zuzka doběhla pro krásné 5. místo mezi dorostenkami.

V závodě na 3000 m Pavel Vinduška útočil na národní rekord. Neměl to vůbec lehké, protože běžel od začátku do konce sólo závod. Národní rekord mu sice utekl, ale zapsal si nejlepší letošní čas v českých tabulkách v hodnotě 8:18,73 a připsal si titul juniorského mistra republiky. Tím Pavlovo představení na mistrovském šampionátu nekončí, představil se ještě na trati 1500 m, kde si skvělým finišem zajistil prvenství v čase 3:53,07. Gratulujeme ke zlatému dablu!

Eliška Šichová se představila v trojskoku juniorek. Její nejdelší skok měřil 10,70 m a stačil na 13. místo.

Naším jediným zástupcem ve skoku o tyči byl Adam Podolák. Adamovi nevycházela technika a na své základní výšce se zachraňoval až na třetí pokus. S výkonem 412 cm obsadil nakonec 6. místo.

Mistrovství ČR žáků a žákyň v hale 4. – 5. 3. 2023

V ostravské atletické hale se odehrálo také Mistrovství ČR žáků a žákyň, kterého se zúčastnil jediný závodník v barvách staroboleslavské atletiky a tím byl Adam Axon.

Adam nastoupil do třetího rozběhu na 800 m žáků, kde si časem 2:08,92 pohlídal přímý postup do finále. Ve finále Adam svůj čas z rozběhu vylepšil na 2:07,45 a zajistil si 7. místo v republice mezi žáky.

Gratulujeme všem závodníkům a jejich trenérům ke skvělým výkonů. Děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho oddílu. A teď už se těšíme, co přinese venkovní sezóna!