MČR juniorů a dorostu

Pražský stadion na Julisce hostil 17.- 18. 7. 2023 MČR juniorů a dorostu. Počasí nebylo sportu příliš přívětivé. V sobotu byla jedna přeháňka za druhou a v neděli naopak teploty dosahovaly vysokých hodnot. Naši atleti se však s počasím skvěle vypořádali.

Staroboleslavskou sprinterskou nadějí byla Adéla Žemličková. V sobotu se představila na trati 100 m, kde i přes deštivé počasí zaostala jen kousek za svým osobním maximem a s výkonem 12,38 s uzavírala top 10 dorostenek v České republice. V neděli nastoupila na dvojnásobnou trat, kde si posunula své osobní maximum na hodnotu 25,09 s a obsadila 9.místo.

Klaudie Černá si v deštivém třetím rozběhu na 300 m př., kdy bylo sotva vidět na krok, natož na překážky, vylepšila své osobní maximum. S časem 45,24 s obsadila celkové 13.místo. Klaudii jsme mohli vidět ještě v závodě na 400 m, kde ovšem byla diskvalifikována za vyšlápnutí z dráhy.

Jediným půlkařem ve straroboleslavských barvách byl Šimon Slavík, který časem 2:01,71 min obsadil 5.místo ve 3. rozběhu.

1500 m juniorek jsme mohli vidět v podání Zuzany Kubíčkové. V závěru závodu se Zuzka nezvládla udržet s nejlepšími a obsadila 11.místo v čase 4:55,80 min. V běhu na 800 m se Zuzce dařilo více. Čas 2:18,70 jí stačil na postup na čas do nedělního finále. Příliš taktický finálový běh nebyl pro Zuzku přívětivý a skončila na celkovém 8.místě.

Další staroboleslavskou závodnicí na 800 m byla dorostenka Zuzana Havlínová. Zuzka si pohlídala přímý postup do finále, když doběhla na 1.místě v rozběhu v čase 2:15,63. Ani ve finále nechtěla nechat nic náhodě a ujala se hned po seběhu tempa. Díky velmi rychle rozběhnutému závodu Zuzce sice chyběly nějaké síly ve finiši, ale i přesto obsadila krásné 4.místo v novém obrovském osobním rekordu v hodnotě 2:13,14 min!

Do vzdálenosti 33,04 m poslala svůj disk Adéla Zahrádková. Tímto výkonem obsadila 14.místo mezi juniorkami.

Klára Kobková hodila svůj disk k hranici 30 m. S výkonem 29,92 m se stala 13. dorostenkou na MČR.

V trojskoku byla Atletika Stará Boleslav zastoupená Eliškou Šichovou, která s výkonem 10,89 m skončila na 13.místě.

Adama Podoláka ve skoku o tyči dorostenců po třech hladce skočených výškách zastavila laťka ve výšce 4,55 m, kterou ani na potřetí nezdolal. Výkon 4,40 znamenal pro Adama dělené 5.místo.

Bohužel jsme po dlouhé době z Gigantu odjížděli bez medaile, avšak na stupně vítězů vystoupali na Dukle dva naši odchovanci – Martin Buchta a Pavel Vinduška.

Martin Buchta, který nyní závodí v barvách Univerzitního sportovního klubu Praha, ve skoku o tyči dorostenců na první pokus skočil 4,60 m, čímž si nejen vylepšil svůj osobní rekord, ale také obsadil 2.místo.

Druhý odchovanec Houšťky závodící za Duklu Praha je Pavel Vinduška, který se představil na startu 1500 m juniorů. Pavel si závod pohlídal a doběhl si pro titul Mistra republiky v čase 3:57,13.