Houštecké barvy na Memoriálech

DUKLA MÍTINK

Memoriál Josefa Odložila, proběhl tradičně v pondělí 5.6. 2023 na Julisce. Soutěž od začátku až do konce doprovázel déšť a nízké teploty, ale i přes nepříznivé podmínky přinesla atletům zlepšení a posuny letošních výkonů. V národním programu – Dukla mítink, jsme měli početné zastoupení v běžeckých disciplínách. Jako první se na trati 400m.př. rozběhla Barbora Veselá. Ta nakonec doběhla na třetím místě, a zlepšila tak své letošní maximum v této disciplíně na 59,28s. Na start 400m se v druhém běhu postavila Klaudie Černá. Chladné a deštivé počasí ji vyneslo čas 60,69s. Poslední běžkyní ASB, která se představila v národním programu, byla Zuzka Kubíčková. Ta nastoupila na 800m. Závod byl kvalitně obsazený, a tak i přes to, že Zuzka finišovala na konci startovního pole, výsledný čas byl velice blízko hranici jejího osobního maxima 2:18,53s.

MEZINÁRODNÍ PROGRAM – MEMORIÁL JOSEFA ODLOŽILA

Také v samotném mezinárodním Memoriálu poměřili své síly atleti z Houštky. V nejkratší běžecké disciplíně se se sprinterskou špičkou utkal Adam Raška. I přes sprintersky velmi nepříznivé počasí si Adam posunul své sezónní maximum na 10,69s, a v kvalitně obsazeném závodu nezůstal pozadu. Adam byl také součástí reprezentační štafety 4x100m, která zaběhla limit na mistrovství Evropy U23! Chlapci se ve složení Raška, Macík, Kubelík, Ondráček nominovali časem 39,86s do finského Espoo, kde se šampionát bude konat. Gratulujeme!

Svůj první závod této sezóny na 1500m si v mezinárodním programu zaběhl náš bývalý člen Pavel Vinduška. Jeho vstup do sezóny se mu vydařil, a i v nepřejícím počasí Pavel zaběhl čas blízký svému absolutnímu maximu 3:43,44. Také Pavel tímto časem splnil limit pro účast na mistrovství Evropy U20 v Izraeli.

Sestry Čechovy, které také ještě minulý rok závodily v našich barvách, jsme mohli zaregistrovat v mezinárodní konkurenci na trati 800m a 400m překážek. Lenka Čechová se utkala na trati 800m s velmi silnou konkurencí, a ukázala svou houšteckou houževnatost, když doběhla sedmá v solidním čase 2:06,43. Eliška Čechová se i přes silný a vytrvalý déšť postavila na start překážkového běhu, premiéra velkého závodu ji vynesla čas 63,00s.

Posledním želízkem v ohni, které vyběhlo ve staroboleslavském dresu, byl Jan Tesař. Honza se letos podruhé postavil na start 400m, a i přes neustávající nepřízeň počasí zde dokázal posunout své sezónní maximum na této trati. Cílem proběhl na čtvrtém místě v čase 47, 03s. Věříme, že dalším závodem již 47 vteřinovou hranici prolomí!

KLADENSKÉ MEMORIÁLY

O poznání příznivější podmínky pro závodění nastaly 13.6. 2023 při dalším mezinárodním memoriálu, tentokrát na Kladenském stadionu. I zde jsme mohli sledovat výkonnostní posuny atletů z Houštky.

V prvním běhu na 800m opět nastoupila Lenka Čechová. Tentokrát jí její hlavní disciplína sice nevynesla posun, ale Lenka i přes velice silnou konkurenci v závodě nezaostala, a finišovala na osmém místě v kvalitním čase 2:07,18.s Také v závodě poloviční trati, tedy 400m, na jejíž start nastoupila pouze hodinu po doběhu své první disciplína, se Lenka ukázala jako silná soupeřka. Osobní rekord 55.01s jistě vymazal Lenčino mírné zklamání, a my přejeme, aby příští závody vymazaly také další hranice jejích rekordů.

První letošní závod na hladké 400m si zaběhla také Barbora Veselá, která doběhla za svou tréninkovou kolegyní s časem 55.15s.

I v mužské 400m jsme měli velmi silné zastoupení v podobě Honzy Tesaře. Honza startoval až v druhém běhu, tedy v tom pomalejším, ale i přes to, že mu chyběla silnější konkurence z běhu prvního, posunul svůj letošní nejlepší čas na této trati. Druhý běh bezkonkurenčně ovládl časem 46,68s a obsadil celkové páté místo. Těšíme se na další skvělé výkony!