Jana Čapková druhá na halovém MS veteránů

Zkušená atletka Jana Čapková se představila na halovém MS veteránů v polské Toruni a výsledky byly famózní!
Výkonem 40,99 m v hodu kladivem obsadila Jana stříbrnou příčku. Páté místo pak získala v hodu břemenem, kdy své náčiní odhodila do vzdálenosti 12,08 m.

Níže nabízíme přímo komentář Jany Čapkové:
Chcete něčeho dosáhnout a tak nějakou dobu s vidinou dosáhnout určité mety něco děláte a trénujete. Ne vždy se vám chce, přesto se snažíte slabé chvíle překonat …. musím přiznat, že pravidelně trénovat v tomto věku už i trochu bolí.
Pak přijde ten den „D“, tentokráte v podobě halového mistrovství světa pro atlety ve věku 35+ a dojde na „poměřování sil“.
Na mě se tentokrát usmálo trochu více štěstí a tréninky a ty „nazvedané tuny“ z posilovny vynesly druhé místo v kladivu a páté místo v břemenu. Jsem s tímto výsledkem fakt hooooodně spokojená .
Pro každého sportovce je vystoupání na stupně vítězů příjemnou odměnou za ty hodiny a hodiny tréninků a tak si tohoto umístění z celého srdce upřímně vážím. Nikdo nemládne, samozřejmě ani já ne, a tak jsem vděčná za každý další rok, kdy držím výkonnost nad 40 metrů a za to opravdu upřímně děkuji trénérovi @Petr Sklenář.
Závod proběhne velmi rychle, a stále máte pocit obrovské radosti a uspokojení a pak si vlastně uvědomíte, že samotné „poměřování“ sil, kdy jednou letí medaile na sever, podruhé na jih zeměkoule je vlastně až druhotné, že největší radost je potkávat lidi / kamarády z celého světa, kteří mají stejné záliby a zájmy a tráví dlouhé hodiny stejně jako vy v té posilce či na stadionu. Źe mnozí z nich řeší, stejně jako vy, určitá omezení či problémy, ale přesto vždy najdou sílu a chuť zase začít a na další takovou „akci“ zase makat a trénovat.
Jsem faaaaakt mooooooc vděčná, že jsem měla možnost poznat „veteránskou atletiku“ a že jsem její součástí. Moc vám všem děkuji, že jste, a moc se těším na další „setkání a vřelá objetí“… kdekoli a kdykoli.“

V Toruni bojoval o cenné kovy také náš bývalý člen Luboš Nováček. V hodu oštěpem předvedl skvělý výkon 57,56 m a získal také stříbrnou medaili.