80.ročník Jarního běhu

V sobotu 1.dubna 2023 se v Houštce sešlo téměř sto atletů ASB, aby si připnuli startovní číslo a zúčastnili se tak 80.ročníku Jarního běhu, tradičního běhu atletů ASB, kterým otevírají svou novou atletickou sezónu.

Běžce přišel podpořit i p.Doleček, který loni ukončil svou běžeckou kariéru a drží rekord 60 nepřetržitých účastí na Jarním běhu.

Pak už následoval hromadný odchod na start závodu, a to ke kostelu p.Marie na náměstí ve Staré Boleslavi. Trať závodu vede jednoduše ulicí Lázeňská až na stadion. Délka trati je 1,4km.Ty nejmenší atlety, děti z přípravky a minipřípravky, kterých se letos sešlo opravdu hodně, podpořily jejich rodiče a na start závodu se postavily s nimi, aby je na této pro ně náročné trati, podpořily. Přesně v 10h byl závod odstartován. Start byl hromadný, pro všechny kategorie. Jako první se na stadionu objevil Lukáš Podolák a v čase 4:12,45 zvítězil.

Na stadionu pak následovalo vyhlášení vítězů. V kategorii mužů zvítězil již zmiňovaný Lukáš Podolák, na 2. místě se umístil Adam Axon a 3.místo obsadil Vratislav Machota. V kategorii žen zvítězila Zuzana Kubíčková v čase 4:52,26, na 2.místě doběhla Josefína Hejnicová a 3.místo získala Kladie Černá. Abychom podpořili účast na Jarním běhu vyhlásili jsme i kategorii přípravky a minipřípravky. V kategorii přípravky, tj. ročník 2012-13, mezi chlapci zvítězil Luboš Kitner v čase 5:27,51, na 2.místě byl Kryštof Lecko a na 3.místě se umístil Tadeáš Táborský. Mezi děvčaty z přípravky zvítězila Kateřina Benešová v čase 6:18,73, 2.místo obsadila Vilma Tauchmanová a na 3.místě doběhla Lucie Procházková. Mezi nejmenšími závodníky, z kategorie minipřípravky roč. 2014-16, zvítězil v parádním čase 6:07,52 Matěj Altman, 2.místo získal Vilém Jungman a na 3.místě byl Albert Marysko. Vítězství mezi nejmladšími dívkami získala Danielka Trnová v čase 6:27,24, na 2.místě doběhla Adélka Votrubcová a na 3.místě se umístila Verunka Ptáková.

Všem účastníkům Jarního běhu děkujeme za účast, gratulujeme ke skvělým výkonům a jsme rádi že i přes aprílové počasí, které závod doprovázelo, byl o běh tak velký zájem a těšíme se za rok na další ročník.