Druhé kolo KP staršího žactva – v boji o postup přituhuje

V pátek 5.6. absolvovala družstva starších žáků a žákyň 2. kolo Krajského přeboru družstev v Kolíně. Děvčata bohužel odjela do Kolína oslabená a některá děvčata se s ohledem na blížící se první vrchol sezóny šetřila. Výsledkem je tak třetí místo a po druhém kole vyrovnaný bodový stav s domácím Kolínem v boji o postup na Mistrovství Čech a dá se tak očekávat lítý boj po obě zbývající kola. Kluci skončili rovněž na třetím místě, ale oproti kolu prvnímu si výrazně bodově přilepšili.
Družstvo děvčat má obrovskou kvalitu, ale pokud nastoupí oslabené…….
O postup na Mistrovství Čech, které pořádá Kolín, čeká naše holky nesmírně tvrdý boj právě s kolínským družstvem. Družstvo Kolína využilo výhody jak domácího prostředí, tak výrazné početní převahy a tentokrát výrazně bodově naše družstvo předčilo. Nic ale není ztraceno, jedná se pouze o výsledek jednoho kola:
10. SKP Olympia Kutná Hora 3
Opět bodovalo všech třináct děvčat, bohužel ne všem se dařilo úplně podle představ. Nejvíce do celkového zisku družstva ve druhém kole přispěla Lenka Čechová, která zvítězila na půlce v pěkném novém osobáku 2:24,58. V dálce Lenka přidala čtvrté místo za výkon 4,88 metru. Navíc se dokázala prosadit i na dvoustovce překážek, které zvládla v šestém nejrychlejším čase 32,92.
Mezi sprinterkami se v Kolíně vůbec nepovedl rozběh Nikol Bafoe a tak na nejkratším sprintu na 60 metrů se z rozběhů do finále A neprobojovala žádná z našich třech závodnic. Časy Nikol Bafoe (8,53), Terezy Urbanové (8,44) a Báry Veselé (8,33) stačily pouze na finále B. Ve finále B se Nikol probrala a s přehledem ho ovládla (8,23). Za Nikol doběhla Bára (8,25), celkově osmá. Tereza s časem 8,50 skončila těsně za bodovanými pozicemi. Na trati 150 metrů si zaběhla Nikol Bafoe nový osobák. S časem 19,79 skončila čtvrtá. Tereza Urbanová si rovněž vylepšila osobní maximum na 20,21 a celkově skončila šestá. Na dvojnásobné trati se představila pouze Eliška Čechová, která s časem 44,98 (pro změnu osobák.-)) skončila sedmá. V Kolíně se navíc běžela štafeta na 3×300 metrů. Naše trojice „sprinterek“ Valentina Wenigová, Tereza Holcová a Nikol Bafoe proběhla cílem v sedmém nejlepším čase 2:26,96.
Na půlce byl k vidění velmi pěkný závod ze strany Lenky Čechové (viz výše) a na trati 1500 metrů zabojovaly čtvrtá Veronika Voňková (6:18,81) a sedmá Martina Čejková (6:36,50). V těžší konkurenci si vyzkoušely mimo soutěž tento závod i dvě mladší žákyně. Jak Soňa Černá (5:36,50), tak Markéta Miková (6:13,00) by se ve starší kategorii rozhodně neztratily.
Na stovce překážek se představila trojice našich děvčat a suverénní vítězkou se opět stala Bára Veselá, která tentokrát zaběhla skvělý čas 14,62. Třetí místo za nový osobák 15,90 brala Kristýna Korelová. Eliška Čechová doběhla rovněž v novém osobním maximu 16,61 na místě pátém. Na dvojnásobné trati kralovala Kristýna Korelová, která překážky přelétla ve skvělém novém osobním rekordu 30,02. Oproti prvnímu kolu se výrazně zlepšila Lenka Čechová, která doběhla na místě šestém v čase 32,92.
Ve skokanských disciplínách po bodových hodech v prvním kole nastal v pátek velký útlum, což bylo dáno, že jak ve výšce, tak v dálce, jsme měli pouze jednu závodnici. Ve výšce bojovala Anna Lisová, která tentokrát dokázala překonat laťku ve výšce 1,41 metru a skončila šestá. V dálce se představila pouze Lenka Čechová (výsledek viz výše).
Ve vrhačských disciplínách jsme rovněž získali o dost méně bodů, což bylo zapříčiněno zejména výsledkovým výpadkem Lucie Bisové, která ale obětavě nastoupila i přes zranění ruky. V kouli tudíž byla tentokrát lepší Veronika Procházková, která si vylepšila osobák na 8,91 metru a bodovala na šestém místě. Lucka skončila s na sebe podprůměrným výkonem 8,06 devátá a Veronika Voňková při své premiéře skončila na místě třináctém (7,37 metru). V disku se se zlepšila Valentina Wenigová, která s výkonem 27,18 metru skončila sedmá. Bod za desáté místo získala ještě Veronika Procházková (22,37 metru). Veronika Procházková si pak vylepšila svůj osobák v kladivu na 38,83 metru, kde skončila třetí. Páté místo tentokrát obsadila Tereza Holcová za výkon 34,99 metru. Spolehnutí opět bylo na všechny tři oštěpařky. Valentina Wenigová je letos k neporažení, v Kolíně zvítězila s výkonem 35,48 metru. Na třetím místě skončila Eliška Čechová s výkonem 33,76 metru a pátým místem družstvu přispěla i Tereza Urbanová, která dokázala oštěp hodit do vzdálenosti 30,45 metru.
Skvělý návrat Matyáše Nespaly
I v kole druhém byla početní převaha družstev Kolína a Kladna mezi žáky znát, ale našich dvanáct kluků ho zvládlo se ctí. Pozitivním znakem druhého kola byl návrat Matyáše Nespaly ve velkém stylu, ale i další pěkné individuální výsledky ostatních. Pořadí druhého kola bylo následující:
7. Sokol Kolín B 8.
Celkem bodovalo devět našich kluků, přičemž nejvíce bodů pro družstvo v druhém kole získal Matyáš Nespala, který dokázal zvítězit v soutěži koulařů i diskařů a navíc přidal i druhé místo ve skoku vysokém.
Na sprinterských tratích se výrazně dokázal prosadit Jakub Brož. Jako jediný se kvalifikoval časem 7,68 do finále B, kde doběhl první v čase 7,64 a celkově skončil sedmý. Kryštof Novotný (7,96), Jakub Klasna (8,16) a Josef Karásek (8,03) se sice oproti kolu prvnímu zlepšili, ale na postup to nestačilo. Na startu 150 metrů se sešla stejná čtveřice, přičemž Jakub Brož zaběhl výborný čas 18,00 a skončil třetí. Na dvojnásobné trati pak Jakub nenašel sobě rovného a zvítězil v čase 37,54. Bodovat dokázal ještě Jakub Pěček, který s časem 42,74 skončil na devátém místě. Na body by kluci určitě útočili i ve štafetě na 3×300 metrů, kdyby do ní ve složení Josef Karásek, Kryštof Novotný a Jakub Brož vůbec nastoupili.
Velmi dobře se kluci prezentovali na středních tratích. Tomáš Martínek si v Kolíně zaběhl nový osobák 2:06,21 a opět zvítězil o parník. A na trati 1500 metrů si doběhl pro čtvrté místo Petr Zetek, který cílem proběhl v čase 5:09,75. Mimo soutěž startoval i člen naší přípravky Pavel Vinduška, který by byl v porovnání se staršími žáky doběhl pátý (5:22,49).
Vašek Jisl byl opět naší hlavní postavou nad překážkami. Na 100 m. př. doběhl na pátém místě v čase 18,68. Dvojnásobnou trať zvládl poprvé v čase pod třicet vteřin (29,44) a to byl druhý nejlepší výkon. Na stovce Vaškovi sekundovali sedmý Vít Rychtařík (19,83) a Marek Svatoš, který skončil devátý (21,56). Víťa bodoval i na dvoustovce, kde proběhl cílem v osmém nejrychlejším čase (37,60).
Ve skokanských disciplínách jsme se mohli spolehnout pouze na výškaře. Tyčku, jak už je zvykem, jsme vůbec neobsadili a v Kolíně jsme opět neměli ani jednoho zástupce v dálce. Ve výšce se ale prosadila hned čtveřice našich atletů, kteří se poskládali od druhého do šestého místa. Nejlépe se vedlo Matyášovi Nespalovi, který dokázal překonat laťku ve výšce 1,66 metru. Stejnou výšku dokázal překonat i třetí Václav Jisl. Marek Svatoš s výkonem 1,56 skončil na pátém místě a Jakub Pěček o příčku za ním s výkonem 1,51 metru.
Ve vrhačských disciplínách se nám tentokrát dařilo více, neboť Matyáš Nespala dokázal zvítězit jak v soutěži koulařů (13,15 metru), tak v hodu diskem za výkon 36,27 metru. V koulařském sektoru se prosadil i třetí Marek Svatoš (9,85 metru). Ve druhém kole posílil naše družstvo i Lukáš Kleiner, který se při své premiéře v hodu oštěpem dokázal probojovat na stupně vítězů. Lukáš dokázal v pátek hodit 32,38 metru a tento výkon byl druhý nejlepší.