Dětský den v Houštce aneb 2. kolo KP družstev mladšího žactva a přípravek

V pátek 29.5.2015 odpoledne jsme pořádali 2. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva a přípravek skupiny “A”. Hemžení mladých atletů v Houštce připomínalo předčasně slavený Den dětí. S ohledem na 28 startů na 150 metrů všech zúčastněných družstev přípravek byl konečný skluz cca hodina čtvrt celkem snesitelný. A jak dopadla naše družstva? Děvčata skončila na druhém místě, kluci po slibném bodovém zisku nakonec jen s malým odstupem za vítězem na místě třetím. Výborně si vedla i obě přípravková družstva. Družstvo A zvítězilo ve všech disciplínách s výjimkou závěrečné štafety. Potěšující je, že se ve výsledkové listině neztratilo ani družstvo B, složené z největších nadějí mladších ročníků. To si za skvělý výkon na domácím stadionu vysloužilo místo třetí!
Děvčata ztrácí v hladkých sprintech, kde nezískala ani bod
Děvčata si v domácím kole připsala několik výborných výsledků, na družstvo silného Kladna se však v konečném účtování dívala s velkým odstupem.
ŠSK Slaný 3
Do celkového bodového zisku nejvíce přispěla Kateřina Tvrdá, která na domácím stadiónu skončila dvakrát na druhém místě. V dálce dokázala nejdále skočit do vzdálenosti 4,59 metru, na šedesátce s překážkami v těsném doběhu prvních tří závodnic ukázala cílová kamera Katce čas 10,31. Katka navíc byla členkou štafety na 4×60 metrů, která ve složení Soňa Černá, Štěpánka Lencová, Šárka Valášková a Katka Tvrdá skončila s časem 34,76 čtvrtá.
O jediné vítězství našich děvčat se zasloužila Tereza Loučová, která si v kouli výrazně vylepšila svůj osobák na 10,58 metru, a pokud bude pokračovat ve zlepšování tímto tempem, tak je více než jisté, že rekord Lucky Bisové z předloňska je v ohrožení. Poslední místo na pomyslných stupních vítězů si připsala Soňa Černá, která proběhla cílem závodu na 800 metrů na místě druhém. Soňa si rovněž výrazným způsobem vylepšila svoje osobní maximum na 2:39,42.
Ve dvou disciplínách dokázala bodovat Šárka Valášková. Na šedesátce s překážkami zaběhla šestý nejlepší čas 11,20. V dálce dokázala Šárka skočit rovné čtyři metry, za které brala desáté místo. Po dlouhé době jsme měli zastoupení ve výšce a to hned dvojnásobné. Jak Barbora Pejšová, tak Martina Kolářová, dokázaly překonat laťku na stojanech ve výšce 1,20 metru. Bára nakonec skončila s lepším zápisem pátá, Martina byla v pořadí hned za ní šestá. Šesté místo obsadila v hodu míčkem Martina Truhlaříková za výkon 37,38 metru a šestá skončila i Thea Vostrá ve vrhu koulí, kterou dokázala poslat do vzdálenosti 7,95 metru. Poslední bod pro družstvo získala rovněž ve vrhu koulí Jessica Huňorová, která s výkonem 7,42 metru skončila desátá.
Družstvu žáků chyběl k lepšímu výsledku kousek
Družstvo mladších žáků ve druhém kole na stadionu v Houštce sice skončilo až třetí, ale bodový odstup od prvních dvou družstev není nijak velký.
8. AC Tepo Kladno C 6
Nejvíce se v pátek dařilo Lukáši Podolákovi a Václavovi Nepomuckému. Oba dokázali v jedné z disciplín zvítězit a ve své druhé individuální disciplíně skončili třetí.
Lukáš Podolák zvítězil po velmi dobrém taktickém výkonu na půlce, když se držel na třetím a posléze druhém místě a v cílové rovince měl plno sil na finiš (2:38,54). Ve skoku do dálky dokázal Lukáš doslova doplápolal na 4,43 metru a skončil na třetím místě. Navíc byl oporou štafety na 4×60 m, kterou spolu s Vojtou Kindou, Jakubem Holcem a Jakubem Pokorným zvládli za 36,49, což klukům stačilo na třetí příčku.
Velkou posilou je neratovický Václav Nepomucký. Vašek s velkým náskokem opanoval soutěž mladých koulařů, když dokázal poslat kouli do vzdálenosti 11,60 metru. Vaškovi se dařilo i ve výškařském sektoru, kde dokázal překonat laťku ve výšce 1,36 metru, což mu vyneslo třetí pozici.
V obou disciplínách, ve kterých startoval, bodoval Adam Raška. Byť má tahoun loňské přípravky tréninkový výpadek, dokázal na hladké šedesátce zaběhnout druhý nejrychlejší čas 8,42. V dálce pak Adam skočil 4,30 a skončil pátý. Pro bolest paty pak ale chyběl naší štafetě. Velmi platným členem družstva je Jakub Holec. Jakub nejprve startoval na šedesátce s překážkami, které dokázal překonat za 12,81, což byl pátý nejlepší čas. A pátým časem se prezentoval i na hladké třístovce, kterou zvládnul za 49,36. Ve dvou disciplínách dokázal bodovat ještě Jakub Pokorný. V míčku hodil nejdále do vzdálenosti 40,59 metru a skončil sedmý. Na hladké šedesátce proběhl cílem v čase 8,97, což znamenalo osmou příčku.
V kouli se začíná zlepšovat Štěpán Řádek, když tentokrát poslal kouli do vzdálenosti 7,09 metru a připsal družstvu cenných pět bodů za šesté místo. Pro sedmou příčku si na půlce doběhl Vojta Kinda v čase 2:55,28 a sedmý skončil i Pavel Beneš v dálce s výkonem 3,91 metru. Jakub Rychtařík zase získal body pro družstvo za deváté místo v hodu míčkem, který dokázal poslat do vzdálenosti 37,08 metru.
Kompletní výsledky naleznete zde.
Obě družstva přípravky na stupních vítězů!!!
Na domácím kole jsme si mohli dovolit postavit i druhé družstvo přípravky, ve kterém dostali šanci i další nadějní mladí atleti z našeho oddílu. V tomto kole se přihlásilo celkem osmnáct družstev přípravek a pohled na celkové výsledky nám přinesl velkou radost. Naše první družstvo opět dokázalo přesvědčivě zvítězit, když ovládlo tři ze čtyř disciplín. Družstvo benjamínků se na domácím stadionu chtělo rovněž předvést a překvapivě skončilo na místě třetím!!!
Ve druhém kole se družstva přípravek poměřovala v běhu na stopadesát metrů, hodu míčkem, skokem do dálky z místa a závěrečné štafety na 8×50 metrů. Všichni naši závodníci předváděli skvělé výkony proto nikoho nebudeme úplně vyzvedávat, ale pro úplnost uvádíme složení obou našich družstev:
Atletika Stará Boleslav A – Anna Foltýnová, Andrea Žáková, Tereza Landová, Vanda Kučerová, Karolína Šeflová, Sabina Šeflová, Richard Česnek, Ladislav Matouš, Vojtěch Bajer, Pavel Vinduška
Atletika Stará Boleslav B – Aneta Ruttová, Magdalena Adámková, Adéla Písačková, Václav Dlabač, Matěj Štěrba, Vojtěch Lipovský, Eliáš Motl, Vojtěch Sadil, Jan Foltýn a Kryštof Ponec
Všichni bojovali nejen o co nejlepší výsledek svého družstva v tomto kole, ale i o co nejlepší představení sebe sama. Dvě družstva totiž budeme moci postavit i na finálové klání a mnozí výše uvedení udělali velký krok ke konečné nominaci. Současně by ale jejich výkony měly být motivací pro ostatní děti v oddíle, protože do nominace ještě zbývají naše dva oddílové závody a ta se bude uzavírat až poté.