Co se ještě mimo Gigant událo?

Samozřejmě, že kromě halového republikového šampionátu mládeže, i celý uplynulý týden byli naši (zejména) mladí atleti v jednom kole. Formu před republikovým šampionátem v Jablonci na 33. ročníku Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů Jarda Doubek. Zatímco do Ostravy pojede Jarda sám, tak v hale na Střelnici mu „dělal společnost“ Franta Doleček. A v neděli na Mistrovství Plzeňského kraje se činili ve Stromovce žáci z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové, Eliáš Motl opět vylepšil oddílový rekord ve vrhu koulí a Marek Černý si výrazně řekl o start na republikovém šampionátu!! No a zpátky do Jablonce, kde byla rovněž k vidění na Přeboru Libereckého kraje mladšího žactva trojice našich nadějných atletů. A včera si v Jablonci na 7. Halové středě připsal už desátý letošní start Franta Doleček.
Sobota 15. února 2020 – 33. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů – Jablonec nad Nisou
V Jablonci nad Nisou v sobotu pořádali již 33. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů a na startu sice chyběli tradiční účastníci, a to kluci z tréninkové skupinky Jardy Urbana, ale svou formu před vrcholem halové sezóny si do haly na Střelnici dojel otestovat Jarda Doubek. Zatímco díky četným marodům mezi našimi elitními atlety pojede na HMČR sám, tak v Jablonci se v prvním z devíti rozběhů mužů představil Franta Doleček. Franta na svém oblíbeném závodě loni nestartoval a letos zvládl trojku za 22:19,06.
Jarda do závodu zasáhl až v posledním z 8 rozběhů, a to znamená, že z něho měl pravděpodobně vzejít i jeho vítěz. A Jarda běžel velmi dobře, byť i jemu činily problémy ostré jablonecké zatáčky, jak sám po své úplné premiéře v hale na Střelnici přiznal. Nicméně v sobotu neměl vážnějšího soupeře a s velkým náskokem zvítězil v čase 8:38,99. Jarda o víkendu v Ostravě plánuje start jak na trojce, tak na poloviční trati! Tak držte palce!
Neděle 16. února 2020 – Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva – Praha-Stromovka
Na Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva byla přihlášena jedenáctka závodníků ASB mimo soutěž. V hale Otakara Jandery byli k vidění mladší i starší žáci z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové a velmi se činili.
Na hladké šedesátce zaběhl Eliáš Motl mezi mladšími žáky nejrychlejší čas dne 7,95 a poprvé tak pokořil hranici osmi vteřin. A Filip Vomastek by skončil šestý s časem 8,55, což je mimochodem o setinu rychleji než zaběhl v loňském roce na stejných závodech Eliáš. Mezi staršími žáky načínal Zdeněk Přibyl s novým osobákem 8,14 v nabité konkurenci třetí desítku. Ta byla i mezi více než osmdesátkou závodnic v kategorii starších žákyň, kde Bára Vomastková skončila v polovině třetí desítky (8,66).
Na třístovce se do první desítky probojoval mezi staršími žáky Marek Černý, který zaběhl solidní čas 40,67. V rozbězích starších žákyň si výrazně vylepšila osobák sedmnáctá Eliška Tvrdá (45,08). Stejně se vedlo Šimonovi Šmídovi na patnáctistovce, který proběhl cílem jako šestý v novém osobním maximu 5:03,97.
Největší účast jsme měli v neděli nad překážkami, kde se navíc děly věci. Mezi staršími žáky si vylepšil Marek Černý osobák už na 9,02, což by mělo Markovi zajistit premiérovou účast na halovém šampionátu žactva na přelomu únoru a března! V neděli to byl čtvrtý nejrychlejší čas. O půl vteřiny si vylepšil osobák i Bedřich Čížek (10,34). A mezi žákyněmi v silné konkurenci skončila Eliška Tvrdá osmá, když se výrazně zrychlila na 9,53!! (10,49). Mezi mladším žactvem zaběhl nejlépe třetí Eliáš Motl (10,34) a při své premiéře si nevedl špatně ani Filip Vomastek (11,57).
V technických disciplínách startoval pouze Eliáš Motl v kouli. A s tříkilovým náčiním Eliáš neměl vážnější konkurenci, když vyhrál s dvoumetrovým náskokem a navíc úspěšně zaútočil na svůj vlastní oddílový rekord, který vylepšil o 6 centimetrů na 12,25 metru.
Neděle 16. února 2020 – Přebor Libereckého kraje mladšího žactva – Jablonec nad Nisou
Do Jablonce vyrazila dvojice našich mladších žákyň a jeden borec z přípravky. Všichni tři si dali trojboj, který se ale u každého skládal z jiných disciplín, byť překážky absolvovali všichni. Na třístovce startoval pouze Adam Axon, který se jak už bylo psáno výše musel kromě soupeřů popasovat i s ostrou zatáčkou, kterou ale dobře zná. Pokud by zopakoval svůj čas z prosince z této haly, byl by třetí. Tentokrát zaběhl o něco pomaleji a s časem 53,50 obsadil dvacátou příčku mezi necelou padesátkou soupeřů.
Obě holky startovaly na půlce a patřily v obou rozbězích k tomu nejlepšímu. Maruška Kundrátová startovala v tom prvním a finišovala jako čtvrtá v čase 2:45,61, to jí stačilo v součtu obou běhů na šestou příčku. Ve druhém rozběhu se činila Mariana Langerová, která proběhla cílem na druhém místě v čase 2:42,55. Celkově to stačilo na čtvrté místo a obě holky si vylepšily svá halová maxima.
I na šedesátce s překážkami se všichni tři naši mladí atleti probojovali do první desítky. Adam Axon zaběhl mezi mladšími žáky osmý nejrychlejší čas 12,49. Maruška Kundrátová zvládla nástrahy závodu v pátém čase 11,56 a hned za ní do cíle vpadla v novém osobáku Mariana Langerová (11,75).
Ve výškařském sektoru se Adam Axon dokázal přenést přes laťku na výšce 120 centimetrů a obsadil dělenou třináctou příčku. Mariana Langerová mezi žákyněmi obsadila šestou příčku, když dokázala skočit o deset centimetrů více než Adam (130 centimetrů). Maruška Kundrátová dala přednost dálce a s výkonem 396 centimetrů obsadila sedmou příčku.
Středa 19. února 2020 – 7. halová středa – Jablonec nad Nisou
Na sedmou halovou středu do Jablonce vyrazil opět pouze Franta Doleček, který si zde ale připsal už dvanáctý letošní start! Tentokrát zvolil čtvrtku, kterou zvládnul v čase 2:06,37.