Bouřka předčasně ukončila lítý boj družstev staršího žactva

V pátek 23.5. jsme na stadionu v Houštce pořádali 2. kolo Krajského přeboru družstev staršího žactva. Kvůli velké nepřízni počasí bylo kolo předčasně ukončeno a znovu se bude konat v úterý 10.6.2014 odpoledne opět u nás na stadionu. Ještě před bouřkou svedla Bára Veselá skvělý souboj s Nikolou Bendovou na stovce s překážkami. Výsledkem je opětovné posunutí oddílového rekordu!!!
Co bylo k vidění před bouřkou?
Když nepočítáme bouřku jako vrchol pátečních závodů, bylo bezesporu vrcholem odpoledne střetnutí naší Báry Veselé s Nikolou Bendovou z pražského USK na stovce s překážkami. Bára sice Nikole o pár desítek setin podlehla, ale celkově náskok Nikoly stahuje a bude zajímavé sledovat (nejen) jejich souboj na žákovském mistrovství. Bára překážky přelétla v čase 14,63 a vylepšila tak opět svůj vlastní oddílový rekord!! Gratulujeme!!
Žáci i žákyně stihli odběhnout rozběhy na hladké šedesátce. Mezi kluky se nejlépe dařilo Petru Loudovi, který by se časem 7,84 kvalifikoval jako jediný do finále A. Jakub Brož, Jaroslav Pokorný (oba 7,90) a Vojta Bouřil (7,94) by se všichni kvalifikovali do finále A. Stejná situace byla i u děvčat. Do finále A by postoupila Karolína Barešová (8,31), do finále B trojice Bára Veselá (8,33), Nikol Bafoe (8,38) a Tereza Urbanová (8,42).
Kompletní výsledky byly známy i na distanci 800 metrů. Výborně si po týdnu opět vedla Eliška Boháčová, která na půlce nenašla soupeřku a s časem 2:27,42 zaostala jen o čtyři setiny za svým osobním maximem (letos z HMČR). Odměnou je Elišce nominace na mezikrajové utkání žactva. Mezi kluky se v cíli situace opakovala a navíc hned dvojnásobně. Na prvním místě doběhl Tomáš Martínek v čase 2:22,67, následovaný Ondrou Burešem (2:25,67).
Na stovce s překážkami se kromě Báry Veselé představily ještě pátá Katka Kleinerová (17,59) a šestá Katka Trnková (18,27). Z kluků se nejlépe vedlo Ondrovi Burešovi, který v čase 16,28 skončil šestý. Václav Jisl skončil osmý s výkonem 16,88. Vašek si pak ještě o místo polepšil ve výšce, kde dokázal překonat laťku ve výšce 1,50 metru. Stejnou výšku zvládl i mimo soutěž startující mladší žák Jakub Pěček.
Z technických disciplín se zvládlo kompletně kladivo a oštěp. V kladivu nenašel přemožitele Jirka Kubeš, který zvítězil s výkonem 44,83 metru. Na šestém místě skončil Jakub Brož (21,99 metru) a osmý byl Petr Louda (18,51 metru). Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Veronice Procházkové, která s výkonem 27,97 metru skončila druhá. Šesté místo patřilo Tereze Holcové (21,40 metru) a na místě sedmém skončila Kristýna Moravcová (20,77 metru).
V oštěpu si opět vylepšila svůj osobák Kája Barešová na 31,15 metru. Tento výkon by ji v pátek stačil na třetí místo. Při své premiéře v oštěpu skončila na šestém místě Lucka Bisová (23,58 metru). Body by ještě brala i Veronika Procházková na devátém místě (18,17 metru). Mezi žáky si opět nejlépe vedl Vojta Korel, i když tentokrát mu výkon 38,10 metru stačil “pouze” na místo druhé. Třetí skončil Matěj Veselý (33,51 metru), čtvrtý Matěj Pagáč (32,46 metru) a konečně osmý Tonda Hořejší (26,22 metru).
Ze soutěží staršího žactva zbývá ve výčtu už jen dálka děvčat, kde by opět brala druhé místo Nikol Bafoe, tentokrát za výkon 4,57 metru. Mimo soutěž se představila i Nikola Sládková, které se letos poprvé podařilo překonat pětimetrovou hranici (5,03 metru), což je příslibem pro naše družstva dorostenek resp. žen!
Žákovských závodů využili k otestování aktuální formy i naše kladivářky a kladiváři resp. kladivář. Dana Lenerová poslala čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 43,91 metru a Jana Čapková zvládla 37,80 metru. Pro obě to znamenalo vylepšení letošního maxima. K padesátimetrové hranici se blíží s pětikilovým kladivem Petr Toman. Petr tentokrát hodil 49,45 metru a pro něj to znamená vylepšení osobního rekordu.