Adam Martínek v top 5 na MČR!

V sobotu 1. 4. 2023 se v Jablonném nad Orlicí uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu dorostenců, dorostenek, starších žáků, starších žákyň, mladších žáků a mladších žákyň.

Počasí bohužel nebylo zrovna přívětivé. Po čas závodu naštěstí nepršelo, ale trať byla rozmáčená z předchozích deštivých dní. Podkluzování v bahně atletům ztěžovalo plynulý běh. To však závodníky neodradilo. Na start se postavilo okolo 560 atletů napříč kategoriemi. Atletiku Starou Boleslav reprezentovali dva závodníci – Adam Martínek a Šimon Slavík.

Starší žáci poměřili své síly v 3 000 m dlouhém závodu. Na start se postavilo přes 100 žáků. Adam Martínek si vedl velmi dobře. Svým skvělým během si doběhl pro  5. místo v čase 11:26.

Druhým staroboleslavským atletem na startu byl dorostenec Šimon Slavík. Šimon absolvoval trať 4 000 m, na které finišoval na 31. místě s časem 16:02.