2.kolo ligy žen

Máme za sebou druhé kolo ligy mužů a žen, ve kterém jsme získaly více bodů než v prvním, ale stačilo to opět jen na šesté místo.  V pořadí po dvou kolech jsme bohužel spadly až na předposlední sedmou příčku. V prvním kole bylo družstvo Mostu čtvrté, teď jsme ho 5 bodů porazily a porazily jsme  i Mladou Boleslav, která se  doma vytáhla a byla čtvrtá. Vlastně se Most s Mladou Boleslaví v pořadí vyměnily. Těmito  přesuny jsme se v pořadí po dvou kolech  až  na sedmém místě.  V kole jsme přišly o body Silvie Koudelkové, které zkolabovala  po doběhu 400 m  a na další závody již nemohla nastoupit. Další ztráta bodů přišla s nevolností Lucie Zazvorkové, která mi až do Boleslavi přijela říct, že od rána zvrací a není ji dobře. Myslela si, že běh na 3000 m překážek zvládne, ale sama jsem jí doporučila aby, na závod nenastoupila.

 Ke  kolu jsme nastoupily ve 21 závodnicích. Opět jsme neobsadily tyč a výšku a tentokrát ani 200 m, ale ve všech obsazených disciplínách jsme bodovaly. Žákyně, které přijely jen na štafety, opět  pomohly k několika bodům.

Závody začaly hodem kladivem, který vždy zásluhou naší nejvíce bodující, Terezy Holcové s převahou vyhráváme. K závodu nastoupila i Radka Kurková, které se tolik nedařilo jako v prvním kole, a obsadila dvanácté místo.

Dalším závodem byly rozběhy na 100 m, kde se představila mladinká žákyně Lenka Veselá. Byla nalosovaná do nejrychlejšího rozběhu, ve kterém si zaběhla letošní osobák 12,75 s, obsadila třetí místo a postoupila do B finále. Tam obsadila čtvrté místo a pro družstvo získala tři body.

Do běhů na 800 m nastoupila pouze Lucka Neumannová, zaběhla si letošní osobák 2:15,96 s a vybojovala třetí místo.

Ve  skoku dalekému Lenka Veselá  skočila v třetím pokusu 537 cm a skončila pátá. Škoda, že dálka koliduje s finálem na 100 m. Po jeho doběhu se již Lenka v dálce nezlepšila. Nikola Vilímová v dálce byla desátá.  

Maruška Kundrátová podruhé v životě běžela ženské 100 m překážky. Vyběhla výborně, jen se v polovině závodu trochu lekla dotírajících soupeřek. Doběhla čtvrtá v osobním rekordu 14,92 s.

K prvnímu běhu na 400 m  nastoupily Klaudie Černá a Zuzka Havlínová. Obě si zaběhly krásné osobáky, Klaudie 57,14 s a Zuzka 57,73 s. a obsadily páté respektive šesté místo. V dalších bězích na 400 m bojovaly Silvie Koudelková, Adéla Baumbruková a Kristýna Kindová.  Ani jedna z děvčat sice nebodovala, ale Adéla si zaběhla osobák 60,69 s. Silva bojovala s nevolností a Kristýna si zvyká na starší soupeřky.

K hodu diskem nastoupily Tereza Holcová, Klára Kobková  a Adéla Zahrádková. Tereza obsadila v letošním osobáku 35,49 m sedmé místo., Klára byla jedenáctá a Adéla nebodovala.

S velkým napětím jsem čekala na běh na 3000 m překážek.  Zuzka Kubíčková si svůj první start na této trati vyloženě užívala. Doběhla na krásném druhém místě v osobáku 11:38,32 s. Škoda, že  Lucka Zázvorková pro indispozici nastoupit nemohla.

V hodu oštěpem vybojovala Valentýna Wenigová v letošním osobáku 32,50 m deváté místo.

V prvním běhu na 400 m překážek doběhla Klaudie Černá v osobáku 64,37 s na pěkném pátém místě. Škoda, že Marie Kundrátová ve své premiéře na této trati byla zařazena do druhého běhu, ve kterém s přehledem v osobáku 65,81 s zvítězila, a obsadila celkové šesté místo.

V trojskoku byla Nikola Vilímová jedenáctá a Elišce Šíchové se bohužel nepodařilo trefit na prkno.

Běh na 200m jsme nakonec neobsadily. Na poslední chvíli jsme stáhly Adélu Baumbrukovou, aby mohla nastoupit do štafet. Tento tah se ukázal jako vynikající.

K běhu nastoupila Zuzka Kubíčková a po výborném výkonu na 3000 m překážek zabojovala i na poloviční trati. Doběhla šestá v čase 5:00,31 s.

K poslední individuální disciplíně, vrhu koulí, nastoupila Tereza Holcová a Adéla Zahrádková. Přesto, že byla Tereza již dost unavená, byla na stadionu kvůli předsunutému hodu kladivem již v půl 9 a koule začínala po 16 hodině,  vybojovala výkonem 12,01 m třetí místo. Adéla byla dvanáctá.

Do štafetových běhů jsme postavily vždy tři štafety.  Štafeta A na  4×100 v ve složení Baumbruková, Černá, Havlínová, Kundrátová doběhla na krásném třetím místě v čase 49,13 s a vytvořily tím nový oddílový rekord. Štafeta B na 4×100 m ve složení Kindová, Continero, Šíchová a Vilímová doběhly v druhém běhu čtvrté a obsadily celkové jedenáctí místo. Štafeta C ve složení Kubíčková, Ujváryová, Raichlová M, Raichlová se na bodovacím pozice neprobojovaly.

Štafeta A na 4×400 m úžasně zabojovala a ve složení Baumbruková, Neumannová, Černá  a Havlínová  vyhrála v čase 3:59,02 s. Štafeta B ve složení Kubíčková, Continero, Raichlová, Ujváryová doběhly na celkovém dvanáctém místě.  Štafeta C  (Vilímová, Raichlová, Kindová, Šíchová) nedosáhly na bodovaná místa, ale i tak si zaslouží velkou pochvalu. Říkala jsem děvčatům, že pokud nastoupí více než 12 štafet, běžet nemusí, ale i přes více štafet nastoupily a pro družstvo bojovaly.

Děkuji všem děvčatům za maximální nasazení. Mladé atletky získaly velké zkušenosti a věřím, že je v dalších závodech zúročí. Pevně věřím, že na třetí kolo nastoupíme v plném počtu, že se vrátí zraněné atletky a bude se nám dařit a v tabulce se posuneme.

Odjezd na 3. kolo, které se koná  v sobotu 8. června v Novém Městě nad Metují je z Houštky v 7,15 hod  a následně se zastávkou v Brandýse U soudu.

                                                                                              Jindra Pluhařová

Odkaz na foto: https://www.rajce.idnes.cz/karlossfoto/album/2-kolo-i-ligy-muzu-a-zen-skupina-b-25-5-2024?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created