Výsledková smršť z přelomu roku!!!

Sezona 2019 na svém konci nabídla spoustu závodů. Naši běžci ukázali, že ani přes vánoční svátky nelení a zúčastnili se jich. A vedli si velmi úspěšně. Ostatně přesvědčte se sami…
Neděle 22. 12. 2019 – 27. ročník Českobrodské vánoční desítky
Již po sedmadvacáté ozdobila čtvrtou adventní neděli Českobrodská vánoční desítka. Jako v předchozích letech se do Českého Brodu sjeli velmi dobří běžci, kteří se postarali o zajímavý závod s kvalitními časy.
Barvy našeho oddílu zde hájili Lukáš Podolák, Karel Podolák a Pavel Vinduška. Lukáš a Pavel pojali závod spíše jako tréninkové zpestření, když nadělili svým tátům předčasný dárek v podobě „pacemakingu“. Lukáš v první polovině určoval tempo svému tátovi, našemu častému fotografovi Karlu Podolákovi. První pětku zdolali společně za předpokládaných dvacet minut, ale v druhé polovině se Lukáš rozhodl vydat vstříc cíli o něco rychleji. A myšlenka to nebyla vůbec špatná. Lukáš po otočce, za kterou následuje nepatrný, leč příjemný seběh, zrychlil a jeho výsledný čas 38:33 je jeho novým osobním rekordem!
Karel se opět pokoušel o prolomení bájné 40minutové hranice, kterou již dlouho atakuje. Ta ale bohužel zůstala nepokořena, když tentokrát odolala o necelou minutu. Karlův výsledný čas byl 40:50.
Pavel se první polovinu trati rozklusal a na otočce v lese se rozcvičil a vyhlížel tátu Pavla. Tomu následně pomohl s překonáním zpáteční cesty a dotáhl ho k času 38:43. Pavel svých tréninkových 5 kilometrů za 19:28 později okomentoval jako rychlejší klus.
V závodě se z vítězství radoval reprezentant Atletiky Kolín Milan Janoušek, který zvítězil v čase 32:18. O 11 vteřin za ním si pro druhé místo doběhl Damián Vích z pražské Dukly. Pouhých 8 vteřin chybělo juniorovi Romanu Pazderovi doběhnuvšímu na místě třetím k překonání 33 minut. A za zmínku určitě stojí i výkon nestárnoucího veterána Jirky Miller z Mladé Boleslavi, který si tratí poradil za 33:12.
Čtvrtek 26. 12. 2019 – 29. ročník Štěpánského běhu a 8. ročník Memoriálu Milana Suchomela – Čáslav
Do Čáslavi se dva dny po Štědrém dni vydal Lukáš Dašek. A nevydal se tam jen tak nadarmo. V závodě dlouhém 800 metrů si vedl velmi dobře. Z jeho pěti soupeřů byl rychlejší jen jeden a Lukáš se mohl radovat z druhého místa. Vzdálenost 800 metrů zdolal za 3:04.
31. 12. 2019 – Poděbrady/Praha/Mladá Boleslav/Lysá nad Labem
Do Poděbrad, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi a pražských Riegrových sadů opět po roce zavítali naši běžci, aby oslavili poslední den v roce. A jak jinak než během se rozloučili se s uplynulou atletickou sezonou 2019.
Úterý 31. 12. 2019 – 5. ročník Silvestrovského lázeňského běhu v Poděbradech
Poděbradská kolonáda bývá v příjemných, letních měsících útočištěm nejen mnoha rekreantů tamních lázní ale i spousty turistů a patří k nejnavštěvovanějším místům ve městě. Na Silvestra ale její malebné stezky patří běžcům, kteří se zde předvedli už po páté.
Z našich mladších závodníků se v Poděbradech umístili v kategorii Chlapci 2011 až 2013, na trati dlouhé 350 metrů, osmý Albert Lindethal v čase 1:28,7 a o místo za ním devátý Lukáš Jedlička v čase 1:28,9.
Maruška Kundrátová se mohla v kategorii Dívek 2008 až 2010 radovat z medaile! Do posledních metrů bojovala o zlato, ale o pouhou setinu sekundy na svou soupeřku nestačila, ale mohla být spokojená, protože ostatních 22 nestačilo na ní. Za čas 2:37,8 na trati 700 metrů si vystoupala na druhý stupeň pro stříbrnou medaili.
Sedmičlenné obsazení se sešlo na startu 1000 metrů v kategorii 12 až 13letých chlapců. Mezi nimi dva staroboleslavské dresy na hrudích Šimona Slavíka a Honzy Foltýna. A dopadlo to nejlépe jak mohlo. Šimon potvrdil roli favorita a prolétl tratí ve skvělém čase 3:23. Honza za ním finišoval na druhém místě za 3:38.
I ve stejné věkové kategorii dívek jsme měli zastoupení. Aurora Tlamichová v devítičlenném poli doběhla na 4. místě. Od medaile jí dělily pouhé tři vteřiny. Stejně dlouhou trasu jako kluci zvládla v čase 4:17.
V hlavním závodě na 5000 metrů se v ženské kategorii předvedla poděbradskému publiku česká reprezentantka Kristiina Mäki, která zvítězila v čase 17:05.
V mužské kategorii čekala velmi kvalitní konkurence na stálici našeho ligového mužstva, vytrvalce, který několikrát týmu přispěl důležitými body Jardu Doubka. Především český reprezentant na 3000 metrů překážek Jáchym Kovář, plzeňský vytrvalec Tomáš Jaša a Pavel Kubričan.
Jarda se v závodě držel ve skupině s výše zmíněnými běžci a vedl si velmi dobře. V posledním kole, ale nedokázal dostatečně zareagovat na zrychlení soupeřů a doběhl na 4. místě v dobrém čase za rovných 16 minut.
Šimon Slavík, (foto: ZŠ Kounice)
Úterý 31. 12. 2019 – 64. ročník Silvestrovského běhu Jardy Štercla – Praha – Riegerovy sady
Na start nejstaršího silvestrovského běhu v České republice se do pražských Riegerových sadů vydal nadějný běžec naší atletické přípravky Adam Axon. A čekal na něj nelehký úkol.
Ostrá konkurence v podobě 8 závodníků, z nichž někteří až o 7 let starší! S takovou výzvou se ale vypořádal skvěle. Trať o 1350 metrech zaběhl za výborných 5:16 a hlavu musel sklonit pouze před jedním o 3 roky starším soupeřem. Skvělý výkon!
Adam Axon (číslo 118)
Úterý 31. 12. 2019 – 36. ročník Silvestrovského běhu na Štěpánce – Mladá Boleslav
Široké pole působnosti našich atletů potvrdil také Viktor Krása, který se zúčastnil závodu v Mladé Boleslavi. A ani on neodjel domů s prázdnou. Na 200 metrové trati před ním byli v cíli jen dva kluci a s časem 38,0 se umístil na třetím, bronzovém místě.
Viktor Krása (foto: Daniela Krásová)
Úterý 31. 12. 2019 – 45. ročník Silvestrovského běhu v Lysé nad Labem
Silvestrovskou reprezentaci našich běžců zakončíme závodem konaným v Lysé nad Labem, který mají ve své termínovce pravidelně svěřenci Jardy Urbana.
Začněme ale těmi nejmladšími.
V kategorii předškoláci zvítězil Kalin Petru Alla, když 150 metrů uběhl nejrychleji ze všech zúčastněných, přesně za 47 vteřin. V mladších žácích se umístil na 8. místě Lukáš Baloun. V cíli své trati dlouhé 850 metrů byl za 3:02,7.
O jediné dívčí zastoupení se v Lysé nad Labem zasloužila Simona Alla. Časem 3:27,2 na stejně dlouhé trati jako Lukáš získala bronzovou medaili.
Na stejně dlouhou trať se vydal i Michal Baloun. V kategorii starších žáků si vedl velmi dobře. O vteřinu před třetím závodníkem nakonec urval stříbro! Jeho čas byl 2:27,4.
V hlavním závodě mužů se představil Vašek Jisl, Lukáš Podolák, Karel Podolák a Jarda Urban st.
Ti mladší dva se po vlažnějším začátku pohybovali kolem sedmého místa. Nakonec se v cíli objevil dříve Vašek, který zvládl 6200 metrů v čase 21:34,9 a v kategorii do 40 let si tak doběhl pro bronz. Lukáš dokončil závod o 15 vteřin za Vaškem a skončil v kategorii pátý. Karel Podolák se v kategorii 40 – 60 let umístil na místě osmém za čas 24:12,2.
Na start se přesně po roce postavil Jarda Urban st. a nedostál tak svého výroku, že aktivní kariéry závodníka zanechal. A byl to nakonec zlatý comeback! Závod dokončil navíc v dobrém čase 26:49,2.
Středa 1.1. 2020 – 40. ročník Novoročního běhu Horními Počernicemi
Do nového roku vyběhli v závodních maratonkách Jarda Urban mladší a Pavel Dušek, kteří se zúčastnili Novoročního běhu v Horních Počernicích.
Jarda, který se po 10měsíční pauze zaviněné zdravotními potížemi dokázal vrátit do svých ultramaratonských tréninků v Horních Počernicích obsadil v kategorii můžu od 35 do 50 let příjemné 8. místo. Po boku jeho kolegy z řad ultra, našeho současného nejlepšího ultramaratonce Radka Brunnera zaběhl trať 6300 metrů v čase 24:58.
A Pavel Dušek si z Prahy odvezl medaili! Na stejně dlouhé trati jako Jarda proběhl počernickými ulicemi za 27:56. V kategorii 50 až 60letých mužů bral za tento čas bronz.
Neděle 5.1. 2020 – 4. ročník Novoročního lampionového běhu – Praha-Hostivař
Do nové sezóny vstoupil vítězstvím i Fanda Schoval, který bude letos přeci jen více viděn ve staroboleslavském dresu (nejen) na dráze v Houštce. V areálu hostivařského Golf Clubu se konal čtvrtý ročník Novoročního lampionového běhu a Fanda pro letošní premiéru zvolil trať dlouhou 10 kilometrů. Čtyři dvouapůlkilometrové okruhy zvládl v čase 35:11 a před druhým v cíli měl náskok rovnou půlminutu. Tak jen tak dále!