Ve finále KP přípravek v Berouně pátí!

Dne 25.9.2022 se naše družstvo přípravky zúčastnilo finále KP družstev přípravek z celého Středočeského kraje.

Do finále postoupila ta družstva, která se zúčastnila všech základních kol, které probíhaly v jednotlivých regionech. Celkem 23 družstev (230 dětí). Disciplíny 50m, dálka, hod raketkou a štafeta 8 x 200m.

Do finále jsme vybrali 10 nejlepších mladých atletů, kteří dosahovali nejlepší výkony během čtyř základních kol.

Složení finálové skupiny bylo následující:

Aneta Valentová, Jan Novák,  Matyáš Marysko, Lukáš Baloun, Vojtěch Michna, Ondřej Simandl, Eliška Jordánová, Nela Ujváriová,  Maria Anna Janáčková, Simona Alla.

Všechny děti podaly maximální výkony a páté místo z 23 oddílů je velký úspěch. Do sestavy družstva jsme zařadili i závodníky (děti) ročníku 2012, kteří můžou startovat ve finále i příští rok a budou tvořit jádro příštího týmu pro rok 2023. 

Závěrečná štafeta na 8 x 200m bylo jen vyvrcholení našeho úspěšného tažení. V nasazení štafet mezi šesti nejlepšími jsme doběhli třetí, kde finišující Aneta Valentová udržela náskok, který jí vytvořili Jan Novák, Matyáš Marysko, Lukáš Baloun, Vojtěch Michna, Ondřej Simandl, Maria Anna Janáčková a Eliška Jordánová. Musím ještě zmínit výkon Anetky Valentové v běhu na 50m, kde jasně dominovala a zaběhla nejlepší čas jak mezi dívkami, tak chlapci! Časem 7:43s se rovněž dostala na první místo v běhu na 50m v rámci celé ČR v kategorii přípravek (statistika ČAS-průběžné pořadí). Blahopřejeme!!! Pak jako kapitánka družstva převzala diplom za páté místo, který vedoucí přípravek Lucie Trnová vloží do informační nástěnky přípravek na stadionu v Houštce. Věřím, že se příští rok  pod vedením již Lucie Trnové  posuneme výše. Na podrobné výsledky se můžete podívat na ČAS-výsledky 25.9 Beroun.

Vedoucí družstva přípravek V.Linhart