Tuhý boj čtvrtkařů o HME pokračuje aneb co přinesl uplynulý týden

V uplynulém týdnu proběhlo hned pět halových závodů, na kterých jsme mohli zaregistrovat naše atlety. V úterý zaběhla výtečnou dvoustovku Jana Cocherová. V pátek zase zvládla půlku ve velmi dobrém čase Lenka Čechová. V sobotu se na přeborech Prahy představili prakticky všichni adepti reprezentačního dresu mezi čtvrtkaři. Nás může těšit, že se mezi nimi opět neztratil Honza Tesař. Na přeborech Jihočeského kraje se představili naši výborní dorostenci Radek Stránský a Vojta Korel. Přehled uzavírá nedělní vystoupení trojlístku našich mladých a nadějných atletek na přeborech Pardubického kraje v Jablonci.
Úterý 27. ledna – 5. veřejné závody PAS
Na Strahově se představila dvojice našich atletů na dvoustovce. Jana Cocherová zaběhla výborný čas 26,24 a to byl v úterý v nabité konkurenci sedmý nejrychlejší čas. František Doleček zvládl stejnou trať za 44,45.
Pátek 30. ledna – 5. veřejné závody PAS žactva
Tentokrát se na strahovské hůrce se ve výborné formě představila Lenka Čechová a její sestra Eliška. Nejprve se představila Eliška na stopadesátce, kterou zvládla v novém osobním maximu v hale za 21,64. Pak se na start dvojnásobné distance postavila Lenka, která zaběhla velmi pěkný halový osobák 44,99, ten den čtvrtý nejrychlejší čas. Obě holky se pak postavily na start půlky, kde se výrazně lépe dařilo Lence. Lenka zvítězila ve třetím z běhů v čase 2:33,47 a dalším novým halovým osobákem se hodně přiblížila startu na HMČR. Celkově v pátek skončila třetí. Elišku jsme pak mohli evidovat na 18. místě za čas 2:52,51.
Sobota 31. ledna – Neděle 1. února – Přebory Pražského atletického svazu
V sobotu jsme netrpělivě čekali na další díl boje čtvrtkařů o HME. Po závodech ve Stromovce je již jasné, že O2 Aréna uvidí minimálně tři české čtvrtkaře. Po Patriku Šormovi, který si vylepšil při vítězství v první rozběhu svou pozici na 46,94, se dalším limitářem stal Daniel Němeček (47,10). V rozběhu s Němečkem startoval i náš Honza Tesař, který se ve druhém kole snažil tlačit před Němečka. To se Honzovi nakonec nepodařilo a navíc musel odrážet útok Daniela Musila z pražské Slavie. Honza zaběhl skvělou čtvrtku, když si vylepšil své letošní maximum na 47,55 a za limitem na HME tak zaostal o pouhých 5 setin vteřiny! Je jasné, že pro individuální účast bude muset Honza zaběhnout nový osobní rekord, možná pod 47 vteřin. Ve hře je ale současně i start ve štafetě, kde Honza zatím drží potřebné čtvrté místo, ale ani tady to Honza nebude mít lehké. Na záda mu po sobotě „šlapou“ Michal Desenský (47,69), Daniel Musil (47,76) a mnozí další. HMČR na čtvrtce tak bude „maso“.
Záznam běhu s Honzou Tesařem zde.
V dálce se představil Petr Ogoun, kterému se až tak úplně nedařilo. Petr si připsal nejdelší pokus 6,64 metru a celkově skončil pátý. Pokud jste byli v sobotu ve Stromovce, tak jste ve výšce mohli zahlédnout Pavlu Cabrnochovou, která tentokrát dokázala překonat laťku ve výšce 1,55 metru a mezi juniorkami byla druhá. V sobotu se v Praze prezentoval na dvoustovce i František Doleček, který ji podruhé v tomto týdnu zvládnul za 41,39. V nedělním programu se představila pouze Klára Příhodová, která se pro změnu přihlásila na start běhu na 3000 metrů. Klára v čase 11:04,66 proběhla cílem na osmém místě.
Sobota 31. ledna – Přebory Jihočeského kraje
V sobotu na Strahově startovala dvojice našich výborných dorostenců. Radek Stránský si dal svůj klasický dvojboj výšku a překážky a v obou disciplínách si opět vylepšil své osobáky. Nad plůtky skončil v čase 9,05 třetí a stejné místo by bral pravděpodobně i ve výšce, když dokázal překonat laťku ve výšce 1,76 metru. Vojta Korel se tentokrát soustředil pouze na koulařský sektor, kde dokázal poslat kouli do vzdálenosti 12,66 metru, což byl druhý nejdelší výkon dne.
Neděle 1. února – Přebory Pardubického kraje
V neděli se v Jablonci představil trojlístek Nikol Bafoe, Kristýna Korelová a Eliška Boháčová. Nikol si zaběhla na ní netradičně dlouhou třístovku a nevedla si vůbec špatně. Zaběhla ten den mezi žákyněmi druhý čas 44,98. Kristýna se poprvé nad překážkami mezi žákyněmi dostala pod 10 vteřin, ale s časem 9,99 ještě určitě nemůže být spokojená, byť v Jablonci našla jen tři přemožitelky. Eliška se postavila na start půlky žen a v nabité konkurenci doběhla v čase 2:30,75 na pátém místě.