Šimon Slavík druhý v celkovém pořadí PPBN!

Druhý listopadový víkend se nesl ve znamení závěrečného dějství 15. ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí (PPBN) a 85. ročníku Velké Kunratické. Nás může zejména těšit, že Šimon Slavík v sobotu na Podzimním běhu Olympu i přesto, že nebodoval, v pohodě uhájil celkové druhé místo v kategorii mladších žáků! Šimonovi gratulujeme a pevně věříme, že bude pokračovat přesně ve stopách Pavla Vindušky, který po druhém místě v roce následujícím PPBN mezi mladšími žáky ovládl! V neděli se pak konal už 85. ročník Velké Kunratické, na startu sice byly jen dva naši atleti, ale pro oba to byla účast speciální. Zatímco člen přípravky Vojta Stuchlík si odbyl na Velké Kunratické premiéru, Franta Doleček načal už druhou padesátku svých startů! A abychom byli úplní musíme dodat, že Franta se jako vždy připravoval na Kunratickou za dohledu rektora ČZU v Suchdole.
Středa 7.11.2018 – 57. ročník Běh o pohár rektora ČZU – Praha-Suchdol
Ve středu 7. listopadu se v pražském Suchdole konal už 57. ročník Běhu o pohár rektora ČZU a jako na dobrou rozcvičku před Velkou Kunratickou si sem zajel Franta Doleček. Franta zvládl trať dlouhou 3500 metrů v čase 25:33 a mezi muži veterány (nad 35 let) obsadil šestou příčku.
Sobota 10.11.2018 – 13. ročník Podzimního běhu Olympu – Praha-Stromovka
V sobotu vyvrcholil v pražské Stromovce 15. ročník Poháru pražských běžeckých nadějí. V pořadí 13. ročník Podzimního běhu Olympu byl letos současně i Pražskými přebory v krosu a na startu závěrečného devátého podniku PPBN se tak sešla obrovská konkurence. Mezi mladšími žáky, jejichž kategorie nás zajímala nejvíce, stálo na startu přes padesát závodníků a dalo se očekávat velké maso. Před posledním závodem, který byl hodnocen dvojnásobným počtem bodům, byl náš Šimon Slavík na průběžném druhém místě a k jeho udržení mu stačilo v klidu doběhnout na chvostu první desítky. To se Šimonovi v nabité konkurenci nepodařilo, když cílem proběhl na patnáctém místě. Trať dlouhou 1260 metrů zvládl v čase 4:30, ale protože doběhl před všemi svými nejvážnějšími konkurenty, nemusel smutni. Ba právě naopak Šimon se může chystat na závěrečné slavnostní vyhlášení PPBN. Šimon tak navázal na předchozí dvouleté působení Pavla Vindušky mezi mladšími žáky, který v prvním roce skončil smolně druhý a v druhém celý seriál PPBN ovládl. Šimonovi gratulujeme a doufáme, že půjde v Pavlových stopách v roce 2019!
Neděle 11.11.2018 – 85. ročník Velké Kunratické
V neděli 11. listopadu se v pražském Suchdole konal už 85. ročník Velké Kunratické. Do Kunratic se vydala pouze dvojice našich atletů a rozdíl mezi nimi nemohl být větší. Zatímco člen naší přípravky Vojta Stuchlík zažil na Velké Kunratické velkou premiéru, Franta Doleček se jako veterán Velké Kunratické postavil na start už po jedenapadesáté! Vojta Stuchlík mezi více než dvěma stovkami mladších kluků (2011-2014) zvládl trať dlouhou 370 metrů v čase 1:45,2 a obsadil pětaosmdesátou příčku.
Franta Doleček už už pomalu pokukuje po první desítce mezi závodníky s největším počtem startů. Svůj jedenapadesátý start na těžké trati proměnil ve 222. příčku mezi veterány, když zvládl trať dlouhou 3100 metrů se všemi nástrahami, potoky a stoupáními v čase 49:35,3.