První kolo závodů přípravek

Ve středu 7.5.2014 jsme na stadionu v Houštce pořádali první kolo závodů přípravek. Přestože od rána lilo a pršet přestalo až se začátkem prezentace, na stadion si našlo cestu 110 malých atletů. Všichni závodili na doraz, přičemž vrcholem byl souboj Ríši Česneka s Jalilem Coookem o vítězství v kategorii chlapců ročníku 2004, který skončil velmi těsně.
Středeční předpověď počasí nebyla příznivá a od rána se naplňovala. Naštěstí půl hodiny před startem závodů se počasí jako mávnutím kouzelným proutkem. Mokro a chladno určitě ovlivnilo samotnou účast, ale i samotné výkony atletů. Z původně přihlášených 139 malých atletů jich však dorazilo 110 a to nás velmi potěšilo. Kluzký povrch polytanu a mokrý písek nikomu nevadil a až na jeden nešťastný pád na startu čtvrtky dívek 2006 jsme se vážnějším karambolům tentokrát vyhnuli.
Ve čtyřboji (běh na 50 metrů, skok do dálky z pásma, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 400 metrů) se představili závodníci nejen z domácího Slavoje, ale i děti ze Sokola Kralupy a z TJ Neratovice. Tentokrát startovaly ročníky 2003 až 2006.
Vítězové jednotlivých kategorií byli následující:
Dívky 2003 Kálalová Tereza (TJ Neratovice)
Chlapci 2003 Veškrna Jan (Atletika Stará Boleslav)
Dívky 2004 Žáková Andrea (ASB)
Chlapci 2004 Česnek Richard (ASB)
Dívky 2005 Faltýnková Tereza (TJ Neratovice)
Chlapci 2005 Dlabač Václav (ASB)
Dívky 2006 Vilímová Nikola (TJ Neratovice)
Chlapci 2006 Motl Eliáš (ASB)
Kompletní výsledky závodů přípravek. Fotogalerie ze závodů zde.
Původně jsem chtěl věnovat více prostoru samotných výkonům jednotlivých závodníků, ale bohužel musím hlavně reagovat na způsob přihlašování a prezentace jednotlivých závodníků.
Ač byla jasně stanovená pravidla pro přihlášení jednotlivých závodníků, tzn. prostřednictvím trenérů do úterý 6.5. do 17 hodin, stejně došlo k dopsání tří závodníků do startovní listiny při prezentaci. S ohledem na skutečnost, že se jednalo o první kolo, byla učiněna výjimka a děti byly připuštěny na start. Toto už příště možné nebude a děti budou muset závody sledovat z tribuny!!!
Stejně tak nebyl v cca patnácti případech dodržen termín pro prezentaci závodníků. I zde byla učiněna výjimka, ale rovněž naposledy. Pokud se příště někdo nebude prezentovat do 15 hodin, nebude připuštěn na start!!! A nepomůže ani nenápadné propašování dítěte na plochu stadionu mezi ostatní děti, tak jako tomu bylo v několika případech ve středu!!!
Příprava startovních a prezentačních listin nám zabírá nemálo volného času a dohlašování a pozdní prezentace zbrzdila zahájení závodů resp. některých disciplín o dobrých 20 minut, což poškozuje zejména rozcvičené děti.
Prosíme, abyste výše uvedené nebrali na lehkou váhu. Prostudujte si pečlivě soutěžní řád a pravidla na webových stránkách oddílu. Sledujte pečlivě pokyny trenérů Vaší skupinky. Slzy a prosby na kolenou už příště nepomůžou. Děkujeme za pochopení!
Další kolo pořádáme už klasicky v pátek odpoledne 30.5.2014, start závodů 15:30, prezentace závodníků 14:30 do 15:00. Tentokrát budou součástí čtyřboje následující disciplíny: 50 metrů, dálka z pásma, hod kriketovým míčkem, běh na 400 metrů. Přihlášky k závodům zasílejte trenérům jednotlivých tréninkových skupin včas, tak aby byli schopni v požadovaném termínu zaslat hromadnou přihlášku za skupinu. Soutěžní řád naleznete zde.