Přípravka na Pomerančovém mítinku v Jablonci

V sobotu 2.12.2023 se 18 vybraných dětí z naší přípravky a minipřípravky vydalo na Pomerančový mítink do Jablonce n. Nisou. Už jen brzy ráno bezpečně dojet za vydatného sněžení byla první výzva hlavně tedy pro rodiče, kteří děti doprovázeli.

Do velké atletické haly v Jablonci se ten den sjelo přes 400 dětí z Libereckého ale také Středočeského kraje a využilo možnost si zazávodit v trojboji (50m, hod medicinbalem a 300m). Z naší přípravky, tj. ročník 2012-13, skvěle běželi sprint na 50m. Jan Novák obsadil 2.místo s časem za 7,65s. Petr Kostelka a Ondřej Simandl se svým výkonem dostali pod hranici 8s. Mezi dívkami na 50m zvítězila Eliška Jordánová časem 7,58s. V hodu medicinbalem se do první desítky závodníků vešel jen Jan Novák s výkonem 8,25m. Naopak dívkám se v hodu dařilo a Simona Alla (10,5m), Markéta Veselá (9,05m) a Eliška Jordánová (8,70m) byly se svými výkony v první desítce. V závěrečném běhu na 300m byli v první desítce hned 4 naši závodníci: Jan Novák, Petr Kostelka, Luboš Kitner a Ondřej Simandl. V rozběhu na 300m Elišky Jordánové, která měla velkou naději na medaili, došlo ke kolizi. Eliška se zachovala velmi solidárně a v duchu fair play pomohla soupeřce se zpět postavit na nohy a společně pak doběhly do cíle. Eliščina naděje na medaili se ale bohužel tímto rozplynula. V celkovém hodnocení trojboje ve své kategorii vyhrál Jan Novák. Na 7.místě se umístil Petr Kostelka, 8.byl Ondřej Simandl a 9. Luboš Kitner.

V kategorii minipřípravky zazářil Matěj Altman a v běhu na 50m zvítězil v čase 8,06s. Do první desítky z téměř 100 závodnic se mezi děvčaty dostala Michaela Trnová (4.místo, 8,38s). Daniela Trnová a Ella Hassová byly osmé, shodným časem 8,46s. V hodu medicinbalem se nám tak nedařilo, ale opět v běhu na 300m byli naši atleti vidět. Matěj byl na 7.místě, Míša na 4.místě, Danielka 6. a Ella Haasová 10.

V celkovém hodnocení trojboje  se Matěj Altman umístil na 5.místě, Míša Trnová také na 5.místě a Danča Trnová hned za svou sestrou na 6.místě.

Pro děti byly tyto závody velkým zážitkem, setkaly se i se závodníky s Německa a ve velké konkurenci se hlavně v bězích skvěle prosazovaly. Věřím, že takovéto závody je budou dál motivovat a budou své výkony dál zlepšovat.

Děkuju trenérům Petru Ogounovi a Liboru Veselému za vedení a podporu dětí během závodů a rodičům za dopravu, která byla ten den kvůli sněhu dost náročná.