Pozvánka na závod s tréninkovým plánem

V Houštce na atletickém stadionu se na konci dubna uskuteční veřejný závod na 8 a 4 km. Závod jsme si pro Vás připravili, abychom otevřeli brány našeho krásného stadionu i široké veřejnosti. Zároveň to bude letos 100 let od narození Emila Zátopka, běžecké legendy, která s naším stadionem byla v minulosti velmi silně spjata. Emil Zátopek zde v minulosti překonal mnoho světových rekordů, mimo jiné i na 8 km v čase těsně pod 24 minut. Je pravdou, že se k tomuto času nejspíš v prvním ročníku nepřiblížíme, ale o to zde vůbec nepůjde. V tomto závodě jsou vítáni běžci všech výkonnostních úrovní s tím, že limit na 8km trať je stanoven na 80 minut. Kdo se navíc nebude cítit na celou vzdálenost, může si zkusit i jen poloviční trať.

Závod bude odstartován na atletickém stadionu a na stejném místě bude i cíl. Během závodu každý běžec absolvuje většinu trati mimo atletický stadion v přilehlém lesoparku po rovinatých a zpevněných cestách. Přibližně 10 % trasy vede i po atletického stadionu, aby si každý mohl vyzkoušet umělý povrch, který splňuje ta nejpřísnější kritéria mezinárodních závodů. Dalším lákadlem pro všechny zúčastněné může být velmi kvalitní zázemí, které Vám propůjčí naši elitní atleti a atletky. Pro ty nejrychlejší z Vás budou přichystány i hodnotné ceny a drobné finanční dary dle možností pořadatelů. Občerstvení před, během a po závodu je samozřejmostí.

Navíc si uvědomujeme, že pro každého nemusí být úplně jednoduché se na takovýto závod připravit. Proto jsme si pro Vás připravili i univerzální tréninkový plán na 8 týdnů, díky kterému by tento závod měl zvládnou téměř každý a se ctí. Tréninkový plán najdete na tomto odkaze: ZDE

Veškerá tempa a objemy jsou nastavena na sportovce, který si v minulosti jde jednou za čas zaběhat a obecně žije aktivním životním stylem.  Předpokládá se, že již má určitou fyzickou kondici.

Doufáme, že se s Vámi uvidíme na startu a společně otevřeme atletickou sezónu na našem krásném stadionu.

Registrujte se k závodu na emilovaosmicka.cz

Váš tým pořadatelů E8.