Jarní soustředění v CAORLE

Oddílové soustředění u moře

Atletické soustředění se uskutečnilo 7. – 15. 4. 2023 v severoitalském starobylém městečku Caorle, které se nachází u moře v blízkosti italských Benátek. Pro 45 členů Atletiky Staré Boleslavi byla zajištěná autobusová doprava. Atleti, od mladších až po ligové závodníky, měli společné ubytování v hotelu Luisa. Tréninkové skupiny, od vytrvalců až po vrhače, trénovaly na stadionu Olimpico Giovanni Chiggiato, kde měly skvělé zázemí pro přípravu na blížící se venkovní sezónu. Náročné tréninky, na azurovém tartanu, střídaly ranní klusy po pláži či dlouhé běhy podél vodních kanálů, které obklopují celé Caorle.

Až na dva dny, kdy pršelo, vyšlo počasí na jedničku. Slunečné procházky po pláži se samozřejmě neobešly bez pravé italské zmrzliny. Náročné trenérské porady si mohli trenéři zpříjemnit typickým italským vínem a prosciuttem. Soustředění bylo zakončeno společným obědem, kde si všichni pochutnali na nefalšované italské pizze.

Věříme, že si atleti přivezli z Itálie formu, kterou zúročí v blížící se sezoně! Všem atletům přejeme štěstí a trenérům pevné nervy.