Mistrovství ČR ve vícebojích mládeže a žactva – osamělá bojovnice Kristýna Korelová

O uplynulém víkendu se v pražském Edenu konalo mistrovství ČR ve vícebojích dorostenců, staršího a mladšího žactva. Z boleslavské omladiny jsme mohli na dráze sledovat pouze Kristýnu Korelovou. Kristýna se v sobotu měřila s dvacítkou soupeřek, ve třech běžeckých disciplínách si vylepšila své osobáky a nakonec skončila v nabité konkurenci mladších žákyň na pěkném čtrnáctém místě.
Kristýna se v sobotním odpoledni nejprve představila ve třetím rozběhu na 60 metrů s překážkami. Svůj rozběh jednoznačně ovládla, když překážky přelétla v novém osobním rekordu 10,14. Po první disciplíně pak Kristýna uzavírala v průběžném pořadí první desítku. Z té bohužel vypadla po ne úplně povedeném hodu kriketovým míčkem, když nejdelší měřený pokus byl hned ten první (34,38 metru). Na krajských přeborech v rámci pětiboje dokázala Kristýna hodit přes 42 metrů, její sobotní výkon však byl až osmnáctý nejdelší. Stejně Kristýna dopadla i na hladké šedesátce, kde si ale výrazně vylepšila svůj osobák na 8,74.
Předposlední disciplínou byla dálka a ani tady se Kristýně úplně nedařilo a ztratila zde další cenné body. Její nejdelší měřený pokus byl dlouhý 3,95 metru a Kristýna byla v dálce až na devatenácté příčce a před poslední disciplínou klesla na sedmnácté místo v průběžném pořadí. Na půlce ale Kristýna naplnila papírové předpoklady, když jednoznačně zvítězila v sólo závodě v prvním rozběhu v čase 2:34,90, což je její nový osobák pod širým nebem. V součtu všech časů byla Kristýna na půlce druhá a celkovým pořadím poskočila o tři místa vzhůru. Kristýna nakonec skončila s celkovým bodovým součtem 2537 bodů na čtrnáctém místě.